Kuferek jako jeden z modnych przykładów włoskich torebek

0
1763

Najwierniejszym przyjacielem każdej kobiety są oczywiście buty i torebki. I nie sposób się temu dziwić, albowiem żadna, nawet najlepiej skomponowana stylizacja nie mogłaby istnieć bez odpowiednio dobranych dodatków. I nie chodzi bynajmniej o ich wartości estetyczne, gdyż te nie pozostawiają złudzeń, ale również funkcjonalne. Dlatego wybierając torebki włoskie zyskujemy absolutną pewność, że klucze, dokumenty, telefon i inne osobiste przedmioty nareszcie znajdą swoje ściśle przeznaczone miejsce. Jednak nie tylko dla tego powodu warto wzbogacić swoją garderobę o nowy model. Jako kolejny atut należy wskazać niekwestionowane walory użyteczne i wyjątkowy design, który sprawia, że praktyczna torba zachowuje swój nietuzinkowy wygląd – pomimo upływu czasu. Jednym z takich fasonów torebek włoskich są ponadczasowe kuferki, które wśród wielu pań cieszą się mianem uniwersalnych. I nie bez powodu…

Gdzie wszechstronność miesza się z wygodą…

Kuferek to model torebki o kształcie trapezu, z usztywnionymi ściankami, przez co imituje postać małych skrzyń, co oczywiście dało początek ich nazwie. W niczym nie przypominają miejskich listonoszek, codziennych shopperek czy wielkogabarytowych worków. Nie znaczy to jednak, że są zarezerwowane wyłącznie na formalne okazje. Zważywszy na szeroką różnorodność dostępnych rozmiarów, począwszy od tych w wersji mini, po średnie, aż po całkiem pokaźnej wielkości fasony, można je uznać za uniwersalne.

Do tego niewielki uchwyt, charakteryzujący torebki włoskie w stylu kuferków, pozwala na ich noszenie w ręku lub na ramieniu, wykorzystując do tego załączony, długi pasek. W rezultacie, tego typu torebki mogą być zarówno eleganckie, jak i wygodne.

Kiedy sięgać po kuferki?

Jako, że kuferek należycie spełnia swoje wymagania zarówno pod względem elegancji, jak i funkcjonalności, świetnie sprawdza się na wielu polach użytkowania. Te w wersji mini okażą się niezbędnym elementem podczas rodzinnej uroczystości czy randki z ukochanym, podczas gdy torebki włoskie o średnim formacie okażą się najlepszym wyborem do pracy. Co więcej, będą niezastąpione zarówno wtedy, gdy na pracowników nakładany jest określony dress code, jak i ogólnie, gdy takie ograniczenia nie mają miejsca. Perfekcyjnie sprawdzą się w codziennym użytkowaniu, np. podczas spotkania z przyjaciółką czy zakupów w pobliskiej galerii handlowej.

Czy jednak są okazje, w których zabranie ze sobą torebki włoskiej o kroju kuferka nie będzie najlepszą propozycją? Oczywiście! Uroczysty bankiet, wizyta w operze lub teatrze, a także ślub bliskiej osoby nie stanowi najlepszej sposobności do uzupełnienia swojego stroju o ten model. Podczas typowo formalnych uroczystości najlepiej sprawdzi się elegancka, ale małych rozmiarów torebka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here