Poznaj powody, które uświadomią dlaczego tak ważne jest prawidłowe dobranie rozmiaru biustonosza

0
334
prawidłowe dobranie rozmiaru biustonosza

Dotychczas wielu kobietom wydawało się, że dobór odpowiedniego rozmiaru biustonosza pod względem obwodu jest sprawą drugorzędną. Najważniejsze było, aby zgadzał się kształt i wielkość miseczki. Otóż nic bardziej mylnego. Tak naprawdę nieodpowiednie dopasowanie obwodu biustonosza przyczynia się nie tylko do uczucia dyskomfortu, ale co ważniejsze może negatywnie wpłynąć zarówno na wygląd, jak i kondycję piersi

Dlaczego prawidłowe dobranie biustonosza jest tak ważne?

Jednym z najważniejszych elementów w kobiecej garderobie, który przyczynia się m.in. do tego, że czujesz się wyjątkowo i kobieco, mając tym samym znaczny wpływ zarówno na sam komfort, jak i pewność siebie, a nawet kształt sylwetki, jest biustonosz. Występuje w wielu różnych rodzajach, fasonach i kolorach, dzięki czemu pod względem wizualnym każda z pań nie powinna mieć problemu ze znalezieniem modelu, który idealnie wpisze się w jej gusta. Jednak przede wszystkim podczas wybierania stanika każda kobieta powinna pamiętać, jak ważny jest odpowiednio dobrany rozmiar biustonosza, ponieważ wpływa m.in. na:

  • prawidłowe uniesienie i podtrzymanie biustu,
  • ładniejszy wygląd piersi,
  • komfort i wygodę podczas użytkowania, co pozwala np. uniknąć ewentualnych podrażnień lub otarć,
  • utrzymanie odpowiedniej postawy ciała,
  • ochronę przed powikłaniami zdrowotnymi, które mogą być wywołane przez źle dopasowany biustonosz.

Niestety panie bardzo często decydują się na wybór staników o zbyt dużym obwodzie pod biustem lub zbyt małą miseczką w efekcie czego zostają obciążone nie tylko ramiona, ale także niekiedy kręgosłup. Brak zapewnienie odpowiedniego podtrzymania piersi skutkuje długotrwałym obwisaniem, przez co tracą one również na swojej jędrności. Ponadto źle dopasowany biustonosza może prowadzić do garbienia się, ran lub podrażnień w wyniku obcierania, a także do komplikacji zdrowotnych związanych z trawieniem oraz bólami w karku i kręgosłupie.

Z jakiego narzędzia warto skorzystać?

Kalkulator rozmiarów biustonosza to bardzo proste, aczkolwiek przydatne narzędzie, dzięki któremu każda z pań będzie miała możliwość szybkiego ustalenia idealnego rozmiaru stanika. Jednak niezbędne będzie posiadanie taśmy mierniczej, dzięki której dokonamy pomiaru obwodu pod biustem oraz w biuście. Po ustaleniu i wpisaniu wspomnianych danych w kalkulatorze automatycznie wyskoczy nam prawidłowy rozmiar stanika, który będzie w stanie w pełni sprostać potrzebom i oczekiwaniom każdej kobiety, zapewniając przy tym najwyższy komfort oraz wygodę użytkowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here