Owijarka do palet – jaką wybrać?

0
226
Owijarka do palet

Owijarki do palet i ładunków to wygodne oraz praktyczne urządzenia przemysłowe, które wspomagają i przyspieszają pracę każdego magazynu. Jak nazwa wskazuje, służą one do owijania paczek foliami rozciągliwymi, które mają za zadanie usztywnić i utrzymać pion przesyłki, zabezpieczyć przed rozsypaniem zawartości oraz przeciwdziałać czynnikom atmosferycznym jak wilgoć czy opady. Oczywiście ręczne owijanie przesyłek jest możliwe. Niemniej jednak jest ono małoefektywne, ponieważ wymaga zaangażowania większej ilości personelu, a cały proces przygotowania pakunków trwa znacznie dłużej. Czym kierować się wybierając odpowiednią owijarkę do palet?

Owijarka do palet – dlaczego wato?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, ręczne pakowanie przesyłek jest wciąż możliwe i popularne. Jednak skoro można wykonać tę samą pracę łatwiej i szybciej, to dlaczego z tego nie skorzystać? Wraz z postępem technologicznym, rynek maszyn produkcyjnych i pakowych oferuje przedsiębiorcom szereg udogodnień. Jakie są wady ręcznego pakowania palet i czy zakup owijarki może się zwrócić? Poniżej omawiamy utrudnienia, jakie występują podczas manualnego pakowania przesyłek foliami elastycznymi:

  • brak powtarzalności ruchów, każda przesyłka jest owinięta różną ilością warstw folii;
  • niska estetyka przesyłki, w szczególności, gdy w pakowanie zaangażowana jest wyłącznie jedna osoba, która nie jest w stanie samodzielnie napiąć folii;
  • słabe napięcie folii, które może doprowadzić do późniejszego poluzowania się palety w transporcie i utraty stabilności – niebezpiecznej zarówno dla zawartości, jak i samych pracowników przeładunku;
  • nadmierne zużywanie folii – z powodu niskiego napięcia, uzyskujemy mniejszą ilość zapakowanych przesyłek w przeliczeniu na tę samą liczbę metrów bieżących folii stretch.

Podsumowując, poza oszczędnością czasu i zaangażowania pracowników, prowadzimy również do marnotrawienia surowca, jakim jest folia elastyczna. Ręczne pakowanie generuje w konsekwencji więcej odpadów, ze szkodliwością dla środowiska naturalnego. Ponosimy koszty pracy oraz zakupu materiału do pakowania. Jeśli zastanawiasz się, jak zaradzić tym problemom i wygenerować oszczędności w swojej firmie, poznaj funkcje nowoczesnej owijarki do palet.

Owijarka do palet Saving MB – co musisz o niej wiedzieć?

Owijarka do palet Saving MB to półautomatyczne urządzenie, króre wspomaga pracę człowieka. Urządzenie jest solidne i odporne na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu może służyć w średniej wielkości magazynie przez długie lata. Prosta obsługa sprzętu nie wymaga prowadzenia licznych, specjalistycznych szkoleń. Ustawienia owijarki można dostosować do gabarytów i ciężaru ładunku. Ponadto posiada ona mnóstwo funkcji, które automatycznie dobierają parametry owijania do parametrów asortymentu, bez konieczności ingerowania przez pracownika. Podczas gdy owijarka pracuje, operator może szykować już kolejną paletę. O zakończeniu owijania zostanie poinformowany przez sygnał dźwiękowy. Urządzenie napręża materiał z taką siłą, by jego zużycie było maksymalnie wydajne i nie dochodziło do zrywania podczas pracy. Już po roku od wprowadzenia urządzenia do regularnej pracy, możemy wygenerować widoczne oszczędności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here