Horror, który warto obejrzeć

0
2068
Horror, który warto obejrzeć

To mit, że na horrory uwielbiają oglądać tylko nastolatki – w końcu sale kinowe wypełnione są po brzegi w przypadku premier. Poniżej lista wartych obejrzenia horrorów, należących do światowej czołówki.

Gatunek kina grozy

Horror to gatunek filmowy na pograniczu fantastyki grozy. Horror zwykle jest osadzony w realnej rzeczywistości z wprowadzonymi elementami zjawisk nadprzyrodzonych. Horroy mają olbrzymie grono fanów, ponieważ wywołują wiele pożądanych emocji: adrenaliny i dreszczyku strachu w bezpieczny sposób, bo w zasięgu własnego lub kinowego fotela.

Babadook (2014)

Co należy zrobić, kiedy duch zaprzyjaźnia się z własnym dzieckiem? Historia wdowy samotnie wychowującej syna, której mąż zginął w wypadku samochodowym, wioząc ją na porodówkę. Chłopiec ma ogromną wyobraźnię, więc matka nie bierze na poważnie tego, że w ich domu zamiszkał niejaki Babadook…

Suspiria (2018)

Spokojnie zaczynająca się opowieść o nastoletniej baletnicy, która przyjechała do Berlina rozpocząć naukę w  prestiżowej szkole baletu. Susie Bannon, bo tak nazywa się główna bohaterka, odkrywa mroczne, przerażające sekrety ukazujące prawdziwą naturę tego miejsca. To film, który zachwycił samego Quantina Tarantino! W OH-Kino z Wrocławia, repertuar już niedługo zakończy ekspozycję tego filmu, dlatego warto się pospieszyć.

Autopsja Jane Doe (2016)

Kiedy wiedźmy są pięknymi, martwymi dziewczętami, na których przeprowadza się sekcje zwłok krok po kroku, niejednemu może zrobić się słabo z przerażenia. Trzymająca w napięciu od początku historia z zaskakującym obrotem akcji jest świeżym spojrzeniem na filmy grozy.

Kino wrocławskie również może pochwalić się podobną tematyką, ponieważ to właśnie na Dolnym Śląsku stworzono Pora mroku w reżyserii Grzegorza Kuczeriszki.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kina z Wrocławia na OHKino.pl.

Zejście (2005)

Film rozpoczyna się niemal sielankowo – kilka odważnych, rozrywkowych dziewczyn wybiera się na ekspedycję do jaskini, w  której nikt wcześniej nie był. Wskutek nieszczęśliwego wypadku zostają w  nim uwięzione. To jednak nie wszystko… Wejdą w drogę człekopodobnym stworzeniom, spragnionym świeżego mięsa.

Zło we mnie (2015)

Horror, jakiego jeszcze nie było: na pograniczy psychozy, schizofrenii i doznań onirycznych. Film z początku zupełnie nie przypomina horroru. Gra narasta stopniowo, gdy krok po kroku odkrywa się tajemnica przeszłości głównej bohaterki i jej motywy.

Źródła:

  1. http://www.pracujemy.eu/film-warto-obejrzec – Jaki film warto obejrzeć?
  2. http://www.hitnhot.pl/jaki-film-warto-zobaczyc – Jaki film warto zobaczyć?
[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here