Jak być przygotowanym na ekstremalne sytuacje? Postaw na te produkty!

0
197
Jak być przygotowanym na ekstremalne sytuacje

Ekstremalne sytuacje zdarzają się częściej niż nam się wydaje. Staramy się wierzyć, że to nie my będziemy w centrum kataklizmu, jakiejkolwiek katastrofy czy trudnej sytuacji, ale musimy być na to przygotowani. Dzięki odpowiednim produktom jesteśmy w stanie nie tylko przetrwać, lecz przede wszystkim uchronić siebie, najbliższych, a także swój dobytek.

Jakie produkty, akcesoria czy gadżety warto mieć w swoim domu, podczas wyjazdu, urlopu czy też zaplanowanej wycieczki? Podpowiadamy!

Indywidualnie skomponowany zestaw EDC

EDC, czyli EveryDay Carry, to zestaw składający się z przedmiotów, które mają się przydać w pierwszej kolejności podczas kryzysowych sytuacji. Co powinno się w nim znaleźć? Nie istnieje obowiązkowa lista przedmiotów, jednak warto kierować się kilkoma zasadami podczas tworzenia takiego zestawu.

Przede wszystkim mają to być produkty niewielkich rozmiarów, poręczne, mieszczące się w kieszeni czy plecaku. Takie, których można szybko użyć, bez konieczności czasochłonnego przygotowania, montażu, rozkładania. Poleca się, aby w zestawie EDC znalazł się nóż wielofunkcyjny lub scyzoryk, źródło ognia, np. klasyczne zapałki lub zapałka wieczna, a także źródło światła, chociażby latarka.

Jest to jednak tylko propozycja, bo wszystkie przedmioty, które zagoszczą w takim zestawie, powinny być dopasowane do miejsca, okoliczności czy zaplanowanej wyprawy. Akcesoria i produkty sprawdzające się w kryzysowych sytuacjach można znaleźć na stronie https://karaluch.com.pl/.

Zapas wody, tabletki do uzdatniania oraz filtr do wody

Każdy z nas powinien mieć w domu zapas wody dla wszystkich domowników. Musi być jej tyle, aby wystarczyła na co najmniej kilka dni. Skorzystamy z niej, gdy dojdzie do awarii sieci wodociągowej, ale i w sezonie letnim, podczas największych upałów. Zdarza się wtedy bowiem, że w pobliskim sklepie wszystko zostało wykupione, choć nie tylko takie sytuacje wymagają przygotowania.

Ekstremalne zjawiska pogodowe nawiedzają rokrocznie cały świat. Nie omijają Europy, w tym Polski, a dynamicznie postępujące zmiany klimatyczne są dowodem na to, że będzie coraz gorzej. W wielu regionach każdego roku mieszkańcy zmagają się z podtopieniami. Do tego istnieje spore ryzyko powodzi, a w takich przypadkach łatwo o odcięcie drogi ucieczki, nie wspominając o zapewnieniu podstawowych produktów niezbędnych do przeżycia. Warto zatem mieć przede wszystkim zapas wody.

W trakcie zwyczajnych wycieczek, a tym bardziej podczas ekstremalnych wypraw, które niosą ze sobą duże ryzyko, np. zgubienia się w dziczy, przydadzą się tabletki do uzdatniania wody i/lub filtr do wody. Dzięki tabletkom można oczyścić wodę pozyskaną z nieznanego źródła, aby nadawała się do spożywania oraz mycia warzyw i owoców. Filtr pozwala za to pić wodę bezpośrednio z rzeki, jeziora, a nawet kałuży, bez ryzyka wniknięcia do organizmu człowieka chorobotwórczych drobnoustrojów.

Folia termiczna, czyli koc ratunkowy zawsze pod ręką

Folia termiczna, czyli dobrze nam znany koc ratunkowy, przydaje się w wielu sytuacjach. To on chroni nas przed wyziębieniem lub przegrzaniem, a jest lekki i zajmuje niewiele miejsca. Warto znaleźć dla niego miejsce w samochodzie, w plecaku czy nerce, które mamy ze sobą podczas wycieczki, a nawet w domu. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy zajdzie potrzeba skorzystania z niego.

Ekstremalne sytuacje, kataklizmy, zdarzenia nieprzewidziane – to zdarza się coraz częściej. Im lepiej będziemy przygotowani, tym sprawniej poradzimy sobie w trudnych warunkach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here