Suszarka ogrodowa – jak wybrać najlepszą?

0
2175
Suszarka ogrodowa – jak wybrać najlepszą?

Suszenie prania na świeżym powietrzu ma wiele zalet. Aby robić to jeszcze łatwiej, warto zakupić suszarkę ogrodową. Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupów?

Pranie suszone na świętym powietrzu, w promieniach słońca, nie tylko szybko schnie, ale również jest naturalnie świeże. Promieniowanie UV słońca pozwala także na zlikwidowanie rozwijających się na tkaninach drobnoustrojów.

Na dworze pranie można suszyć na rozkładanych suszarkach domowych, ale można także zamontować większą suszarkę ogrodową. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy jej doborze!

Odpowiednia wielkość

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na wielkość suszarki ogrodowej – im więcej mamy prania, tym również powinna ona zapewniać większą powierzchnię do suszenia.

Gdy mamy zawsze dużo prania, świetnym wyborem będzie suszarka ogrodowa Leifheit LinoPush 500, która pozwala na jednoczesne rozwieszenie nawet do 5 wsadów pralki!

Wygodna obsługa

Suszarka ogrodowa powinna być też łatwa w obsłudze.

Plusem będzie możliwość indywidualnego ustawienia wysokości suszarki, aby także osoby o niższym wzroście mogły łatwo powiesić na niej pranie.

Zabezpieczenie przed zabrudzeniem linek

Nowoczesne modele suszarek ogrodowych mają także systemy, które zabezpieczają linki przed zabrudzeniem się na zewnątrz – w ten sposób brud nie przenosi się na świeżo wyprane ubrania.

Taki system posiada każda suszarka ogrodowa Leifheit Linomatic – producent stosuje wtedy specjalny mechanizm automatycznego wciągania linek wtedy, gdy suszarka jest złożona.

  1. Stabilna podstawa

Najlepiej, aby suszarka ogrodowa była możliwa do zabetonowania – wtedy szansa, że przewróci się podczas niekorzystnej aury jest naprawdę minimalna.

Warto więc zwrócić uwagę na to, czy suszarka posiada podstawę, która pozwala na jej zabetonowanie w ogrodzie.

  1. Dodatkowe uchwyty

Dzięki dodatkowym uchwytom w ramionach suszarki ogrodowej można uzyskać jeszcze więcej przestrzeni na pranie.

Dużym plusem są uchwyty pozwalające na montaż wieszaków na ubrania – wtedy można łatwo wysuszyć także koszule, sukienki czy inne ubrania, które są narażone na zagniecenia

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here