Jak zrobić elegancki makijaż do pracy?

0
1687
Jak zrobić elegancki makijaż do pracy?

Dobrze wykonany makijaż powinien podkreślać walory twarzy, odpowiednio ją wymodelować i sprawić, by skóra wyglądała rześko i promiennie. Elegancki makijaż do pracy nie może być zbyt mocny, szczególnie jeżeli w firmie obowiązuje dress code. W tym przypadku lepiej postawić na dyskrecje i naturalność. Jak zatem zrobić elegancki, a jednocześnie stonowany makijaż do pracy?

Podkład w kolorze skóry

Podstawą dobrze wykonanego makijażu jest oczywiście odpowiednio dobrany podkład. Powinien być w kolorze skóry, albo o ton jaśniejszy. Podkład należy rozprowadzić na całej twarzy, delikatnie go wklepując, aż do linii żuchwy, można w tym celu użyć specjalnego płaskiego pędzla do podkładu. Nie należy zapominać również o nałożeniu podkładu na szyję. Następnie makijaż wystarczy wykończyć pudrem.

Podkreślone kości policzkowe

W zależności jakiego kosmetyku używamy, warto kierować się kilkoma zasadami. Bronzer idealnie sprawdzi się podczas konturowania twarzy. Powinien być nałożony pod linią kości policzkowych, dzięki temu możliwe będzie wyszczuplenie twarzy. Z kolei róż wymaga zastosowania innej techniki, wystarczy uśmiechnąć się szeroko i delikatnie musnąć najbardziej wystające miejsca na policzkach, by twarz nabrała zdrowego i świeżego wyglądu. Zarówno aplikacja bronzera, jak i pudru wymaga zastosowania odpowiednio dobranego pędzla. Czasami nie wiemy, jaki pędzel wybrać i czy jest zrobiony z włosia syntetycznego, czy naturalnego. Warto kupować te, które cechuje wysoka jakość włosia naturalnego, co zapewni nam równomierne i dokładne nałożenie pudru, bronzera, czy różu.

Jak pomalować oczy?

Ważnym elementem eleganckiego makijażu oczu jest kredka i maskara. Linia nad okiem powinna być dość cienka, można lekko ją pogrubić na zewnętrznym kąciku oka. Jeżeli nie mamy jeszcze wprawy w malowaniu linii nad okiem, to warto zastosować ciemny cień do powiek, który ją zastąpi. Wystarczy stworzyć linię wzdłuż krawędzi rzęs. Gęste i długie rzęsy zapewni nam dobrej jakości maskara. Rzęsy najlepiej tuszować 2, a nawet 3 razy w sposób dokładany, a zarazem szybki, by poprzednia warstwa nie zdążyła jeszcze wyschnąć.

Precyzyjne malowanie ust

Zanim użyjemy szminki, warto lekko przypudrować usta, by uzyskać trwalszy efekt. Usta będą idealnie podkreślone i równo pomalowane, jeżeli będziemy nakładać pomadkę pędzelkiem do tego przystosowanym. Najpierw rozprowadzamy szminkę wzdłuż krawędzi warg. Jeżeli są małe, warto obrysować je również poza krawędzią. Następnie wystarczy wypełnić całe usta kolorem. Makijaż do pracy powinien być naturalny, i takiej też pomadki warto użyć – w kolorze naszych ust lub nieco ciemniejszym.

Dobrej jakości kosmetyków warto szukać na maxdrogeria.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here