Filtry przeciwsłoneczne – czy warto je stosować? 

0
868
filtr przeciwsłoneczny

Skala zachorowań na raka skóry z roku na rok rośnie na całym świecie. Naukowcy przekonują, że taki rodzaje raka, a w szczególności czerniak, czyli najdłuższe nowotwór skóry najczęściej dotyka osób narażonych przez długi czas na promieniowanie słoneczne. Dermatolodzy polecają stosowanie kremów zawierających filtr przeciwsłoneczny przez cały rok, a obowiązkowo kiedy temperatura na zewnątrz wzrośnie. Osoby posiadającej jasną karnację powinny używać go cały czas. 

Przeczytaj też: http://www.bazylikamariacka.pl/czy-warto-stosowac-filtry-przeciwsloneczne/ 

Filtry przeciwsłoneczne – kiedy należy je stosować? 

Filtry przeciwsłoneczne powinno się stosować codziennie, ponieważ intensywność promieniowania UVA jest jednakowa, niezależnie od pory dnia oraz roku. Ochrony słonecznej potrzebujemy nie tylko latem, ale również w pochmurne dni lub kiedy siedzimy w domu, ponieważ promieniowanie UV przenika przez chmury oraz szkło. Zimą również należy pamiętać o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej, ponieważ śnieg odbija blisko 80% promieni słonecznych. Kiedy nie planujesz wychodzić na słońce, wystarczy nałożyć krem z filtrem na odsłonięte części ciała, takie jak twarz oraz dłonie. 

Filtry przeciwsłoneczne – jak często należy zastosować? 

Krem z filtrem należy nakładać na suchą skórę od 15 do 30 minut przed ekspozycją na słońce. Należy aplikować go na wszystkie odsłonięte części ciała, zwracają szczególną uwagę na dłonie, twarz, uszy, a także ramiona. Należy unikać miejsc podrażnień i poparzeń. Kosmetyk nakładać grubą warstwą. 

W przypadku twarzy ilość powinna stanowić od 0,8 ml do 1,25 ml. Kiedy chodzi jednak o pozostałe części ciała, Należy aplikować około 30 ml kosmetyku. Pamiętajmy też o ochronie ust, używając pomadek ochronnych z filtrami. 

Jak wybrać odpowiedni filtr? 

Wybierając filtr powinniśmy bez wątpienia dostosować go do potrzeb naszej skóry oraz trybu życia. Wodoodporny krem z filtrami SPF 30 i wyżej, najlepiej jest stosować wtedy, kiedy spędzamy czas na świeżym powietrzu, a w szczególności plaży. Na co dzień z kolei lepiej sięgać po filtry z serii, które nie są wodoodporne. Żaden filtr nie jest jednak w stanie zapewnić nam 100% ochrony przed promieniowaniem słonecznymi. W upalny dzień pamiętajmy też o nakryciu głowy i okularach przeciwsłonecznych. 

Zobacz też: http://shafiarka.pl/masaz-twarzy-sa-zalety-sposob-wykonania/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here