Jak wygląda depilacja laserowa bikini oraz czy warto się do niej przekonać?

0
1347
Jak wygląda depilacja laserowa bikini oraz czy warto się do niej przekonać?

Temat usuwania owłosienia z okolic bikini jest dosyć wstydliwy dla wielu kobiet. Szczególnie, że maszynka do golenia często nie sprawdza się w tej roli najlepiej. Powoduje to frustracje i często kompleksy. Z pomocą przychodzi depilacja laserowa. Jednak nie każda kobieta wie czego spodziewać się po tym zabiegu oraz jak w ogóle się do niego przygotować. W dzisiejszym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

To co nas blokuje

Barierą nie do przejścia dla wielu kobiet jest rozebranie się przed kimś obcym. Należy jednak pamiętać, że w przypadku depilacji laserowej, osobę, która ten zabieg wykonuje, interesuje jedynie cel wizyty. Chodzi oczywiście o usunięcie owłosienia! Wielu kobietom może wydawać się, że będą oceniane podczas zabiegu. Nic bardziej mylnego. Nogi, pachy, uda, pośladki, czy okolice bikini nie interesują specjalisty w żadnym innym sensie, niż tym stricte zawodowym.

Gdy uświadomimy sobie, że nie ma czego się wstydzić, to zdecydowanie pozytywniej spojrzymy na zabieg depilacji. Jednak pojawia się jeszcze jeden problem – ból. Czy laserowe usuwanie owłosienie z tak wrażliwych okolic jest bardzo nieprzyjemne?

Depilacja laserowa bikini a ból

Usuwanie owłosienia laserem, to zdecydowanie najmniej bolesna metoda trwałego pozbywania się włosków, jednak nie pozbawiona całkowicie nieprzyjemnego uczucia. Tak jak w wielu różnych zabiegach medycyny estetycznej, tak i w przypadku depilacji laserowej, wszystko zależy od naszej wrażliwości na ból.

Miejsce, które jest depilowane również ma znaczenie. Skóra znajdująca się w okolicy bikini jest raczej cienka i dosyć wrażliwa. Wobec tego depilacja będzie w jakiś sposób odczuwalna, jednak wiele kobiet uważa, że nie jest to szczególnie uciążliwy ból. Określa się go jako lekkie ukłucie, lub pieczenie.

Depilacja laserowa bikini – rodzaje

Pierwszą depilację okolic bikini poprzedzać będzie konsultacja w wybranym salonie. W tym momencie powinniśmy przedstawić nasze oczekiwania. Możemy zdecydować się na bikini podstawowe lub bikini głębokie. Dla kobiet, których problem polega jedynie na nieestetycznie wyglądającej okolicy linii majtek polecane jest bikini podstawowe. Wyeliminuje to problem wystających włosków, szczególnie uciążliwy na plaży, czy basenie.

Kobiety, które cenią sobie stuprocentową wygodę powinny zdecydować się na depilację laserową bikini głębokiego. Polega ona na usunięciu włosków z całego obszaru miejsca intymnego. Taki zabieg doda nie tylko pewności siebie wielu paniom, ale i zaoszczędzi im sporo czasu.

Przebieg zabiegu oraz efekty

Przed przystąpieniem do usuwania owłosienia laserem z konkretnego miejsca, konieczne będzie ogolenie go maszynką. Należy przy tym pamiętać, że przed samą depilacją nie można na własną rękę usuwać włosków pęsetą, woskiem czy depilatorem. Nie powinno się tego robić nawet przez cały miesiąc poprzedzający zabieg.

Gdy skóra jest już ogolona, przystąpić można do wykonania depilacji laserowej. Polega ona na przykładaniu głowicy lasera do miejsc, z których chcemy pozbyć się włosków. Długość zabiegu uzależniona jest od depilowanego obszaru.  Jeśli decydujemy się na bikini podstawowe, to może ono trwać około 15 minut.

Zabiegi depilacji laserowej oczywiście należy powtarzać. Związane jest to z różnymi fazami wzrostu włosków. Zazwyczaj ilość zabiegów potrzebnych do osiągnięcia idealnej gładkości nie przekracza dziesięciu. Należy przy tym pamiętać, że powtarza się je co 6 tygodni. Ważne jest więc aby uzbroić się w cierpliwość a pożądane efekty na pewno się pojawią.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here