Dochodowe zawody

0
1478
Dochodowe zawody

Człowiek może pracować w dowolnym zawodzie, grunt by miał naturalne predyspozycje do jego wykonywania, by dobrze się w nim sprawdzał i by praca sprawiała mu przyjemność. Są zawody, w których można zarobić tyle co najniższą średnią krajową, ale są też zawody, w których można zarobić całkiem sporo, pod warunkiem, że człowiek się do pracy odpowiednio przyłoży. Jednym z bardziej dochodowych zawodów, jest przedstawiciel handlowy.
Praca na intensywnych obrotach
Przedstawiciel handlowy jest bardzo specyficznym zawodem. Trzeba być osobą ambitną, dobrze zorganizowaną, wygadaną, by móc coś w tej pracy osiągnąć. Ile zarabia przedstawiciel handlowy, to tak naprawdę zależy od tego jak bardzo się stara. Może to być kilka tysięcy miesięcznie a nawet kilkanaście, ale musi na to poświęcić wiele godzin dziennie, przejeździć bardzo dużo kilometrów, by móc osiągnąć dobre wyniki sprzedaży. Bo to właśnie od nich zależy jego zarobek. Taka osoba, musi zdobyć zaufanie swoich klientów, nie może ich nigdy zawieść. Przedstawiciel handlowy powinien dbać o swoich stałych klientów, a jednocześnie ciągle pozyskiwać nowych klientów. Przedstawiciel handlowy może sprzedawać przeróżne rzeczy, w zależności od tego jaka firma go zatrudnia i jaki produkt przewodni proponuje klientom. Przedstawiciel jeździ więc po sklepach, mniejszych i większych i stara się ten produkt korzystnie sprzedać.
Praca przedstawiciela handlowego jest bardzo ciężka, bo trzeba się naprawdę dużo napracować, by dużo zarobić. Poza tym większą część dnia spędza się w drodze, pomiędzy jednym sklepem a drugim, zaś pozostałą część dnia spędza się na robieniu zamówień i wypisywaniu faktur. Ta praca trwa także w weekendy i trudno wziąć sobie od niej wolne. Każdy urlop trzeba zaplanować z dużym wyprzedzeniem, co także może być kłopotliwe.
Osoba, która chce zostać przedstawicielem handlowym, musi być osobą otwartą na innych ludzi. Nie może się denerwować w kontaktach z innymi, musi być grzeczna, elokwentna i potrafić sprzedać towar, oferowany przez firmę, która go zatrudnia.

czasabsolwenta.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCykl dnia niemowlaka
Następny artykułPraca taksówkarza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here