Praca taksówkarza

0
1457
Praca taksówkarza

Na rynku pracy jest mnóstwo ciekawych i oryginalnych zajęć, a natura człowieka jest taka, że lubimy czasem zajmować się czymś, co sprawia dużo radości i nie nudzi się zbyt szybko. Musimy bowiem przyznać, że praca na kasie w sklepie, czy też w fabryce, w której robimy to samo każdego dnia, nie należy dla nas z pewnością do tej z marzeń. Niestety czasem musimy jednak zarabiać i w takim charakterze pracy i nie marudzić, gdy nie mamy na oku nic lepszego. Jednakże szczególnie w dużych miastach pracy jest sporo i jeśli tylko jesteśmy pewni siebie i powalczymy o daną robotę, to jest duża szansa, że będzie ona nasza.

Jedną z ciekawszych prac, która od zawsze mnie ciekawiła, jest ta którą wykonuje taksówkarz. Jest to zajęcie, w którym co prawda wykonujemy na co dzień tą samą pracę, ale jednak każdy dzień w niej wygląda dużo inaczej. Wszystko spowodowane jest tym, że każdego dnia wozimy innych gości i słuchamy setek różnych historii. Właśnie dlatego kilka miesięcy temu zacząłem sprawdzać, ile zarabia taksówkarz, gdyż być może kiedyś zmienię swoją pracę i zacznę wozić ludzi. Zawsze lubiłem bowiem rozmawiać i jeśli trafi się inteligentny i ciekawy rozmówca, to można nawiązać świetną konwersację. Oczywiście praca kierowcy taksówki to także mnóstwo nieprzyjemnych sytuacji.

Chodzi mi szczególnie o weekendy, w które to wozi się wielu pijanych kierowców. Niektórzy są nieznośni, głośno śpiewają, a na koniec nie chcą zapłacić, lub mówią, że nie mają pieniędzy i zgubili portfel. Takie historie opowiadał mi mój znajomy, który pracował na taksówce niecałe dwa lata. Mówił mi o pozytywnych aspektach pracy, ale powiedział, że jeśli zechcę pracować w tym charakterze, to muszę się naprawdę uzbroić w niesamowitą cierpliwość i zachować nerwy na wodzy. Czasem zdarza się bowiem klient, który jest w stanie zepsuć nawet najlepszy dzień już na jego starcie. Wtedy nawet dosyć wysokie zarobki, jakie mają taksówkarze, nie dają zbyt wiele i nie ma się ochoty więcej wracać do tej pracy kolejnego poranka.

innowacjaiwiedza.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here