Co robić, żeby iPad dobrze służył przez długie lata?

0
384

Apple zaprojektowało iPada w taki sposób, że ma on spory potencjał, by działać niezawodnie przez długie lata, cały czas z pewnym zapasem mocy obliczeniowej. Ale żeby mieć pewność, że tak właśnie będzie, trzeba odpowiednio o urządzenie zadbać.

Jeśli naprawy, to w sprawdzonym serwisie

Niektóre usterki mogą wynikać z wad fabrycznych, a do wielu przyczyniają się też sami użytkownicy. W każdym razie jednak ważne jest, żeby naprawy były przeprowadzane w sposób profesjonalny. Jeśli zepsuje się iPad naprawa może obejmować wymianę pewnych podzespołów, czyszczenie lub kalibrację zbudowanych urządzeń. Za każdym razem robi się to zgodnie z określonymi procedurami i praktykami, których przestrzeganie jest ważne, ponieważ pozwala odtworzyć w 100% stan sprzed awarii.

Warto jedną rzecz podkreślić: ponieważ pewne elementy iPada można wymienić na tańsze zamienniki, rola dobrego serwisanta jest jeszcze istotniejsza w całym procesie, ponieważ to on będzie w stanie podpowiedzieć, kiedy taka operacja ma sens, a kiedy opłaca się polegać na droższych, ale oryginalnych częściach.

Dbałość na co dzień

Może się wydawać, że takie uszkodzenia, jak rysy na obudowie lub ekranie nie wpływają w drastyczny sposób na funkcjonalność i bardzo często tak właśnie jest. Trzeba jednak spojrzeć na tę sprawę z perspektywy pięciu albo i więcej lat użytkowania urządzenia. Każda rysa w pewnym minimalnym stopniu osłabia obudowę, więc im jest ich więcej, tym większe ryzyko pojawienia się poważniejszych pęknięć lub nieszczelności, które w dalszym toku użytkowania mogą sprawić, że dojdzie do zanieczyszczenia układów wewnątrz.

Tymczasem oczywiście recepta jest prosta: wystarczy stosować okładki lub folie ochronne. Ich wybór jest duży i akurat w tym przypadku można zwykle bez najmniejszych problemów dobrać tani, ale dobry jakościowo produkt, który nie pochodzi z oficjalnej dystrybucji Apple.

Porządek w pamięci

O ile oba wcześniejsze punkty dotyczyły fizycznego urządzenia, tak trzeba przecież skupić się też na tym, w jaki sposób korzysta się z jego pamięci. Regularne aktualizacje systemu i zainstalowanego oprogramowania często pozwalają dłużej cieszyć się sprawnym iPadem. Warto jednak podchodzić do tego z głową, bo historia pokazuje, że niektóre ulepszenia tylko się ulepszeniami wydawały. O ile więc bycie up-to-date jest ważne, to warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z informacjami o kolejnych aktualizacjach i instalować je, odrzucać lub nawet usuwać programy w taki sposób, żeby po latach wciąż można było wydajnie pracować nawet na iPadzie, który niekoniecznie jest najbardziej aktualnym urządzeniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here