Szkła do kuchni

0
1150
Szkła do kuchni

Urządzanie nowego mieszkania albo remont starego często wiążą się ze zmianą umeblowania i dekoracji. W pomieszczeniach typu salon czy sypialnia nie jest to trudne zadanie – czasem zmiana jednego czy dwóch elementów wystarczy, aby pokój zyskał nowy wygląd. Znacznie trudniej jest dokonać takiej zmiany w pomieszczeniach, które są zabudowane meblami na wymiar. Wśród nich najważniejszym i najtrudniejszym do przebudowy jest kuchnia.
Oprócz mebli o wystroju kuchni decydują jeszcze podłogi i ściany. Te ostatnie w pomieszczeniach kuchennych nie są zazwyczaj zbyt wyeksponowane – większą część ścian przykrywają szafki kuchenne, które często sięgają od podłogi do sufitu z przerwą nad blatami. I właśnie zagospodarowanie tej części ściany znajdującej się nad blatami jest w kuchni najważniejszym elementem dekoracyjnym wnętrza.
Większość urządzających czy remontujących kuchnię na ściany kładzie glazurę – płytki ceramiczne w różnych rozmiarach, kolorach i wzorach o różnej fakturze i grubości. Płytki to dobry pomysł – są łatwe do utrzymania w czystości, chronią ściany przed zabrudzeniem, wodą, wysoką temperaturą płyty grzewczej. Elementem najbardziej wymagającym jeśli chodzi o pielęgnację są przestrzenie między płytkami wypełnione fugami. Można jednak użyć specjalnych preparatów ochronnych dla fug, które pomagają zachować je w czystości. Co jednak zrobić, gdy po kilku latach płytki na ścianie nam się opatrzą i znudzą? Wymiana jest oczywiście możliwa, ale nie jest to zadanie łatwe i tanie. Zerwanie starych płytek i położenie nowych wymaga demontażu zabudowy, co może doprowadzić do uszkodzenia mebli. Zamiast kłaść na ścianę płytki ceramiczne, może lepiej rozważyć opcję zastosowania szkła do kuchni. Panele ze szkła położone w przestrzeniach nad blatami doskonale chronią ściany a przy tym są oryginalnym elementem wystroju. Gdy szkło nam się znudzi możemy bardzo łatwo i za stosunkowo niewielkie pieniądze dokonać jego wymiany na inne.
Zamontowanie szkła do kuchni wymaga zakupu tafli szklanych, które są specjalnie wzmocnione przez co są odporne na działanie wysokiej temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne.
Na ładnych ścianach z fototapetą, z czerwonej cegły albo z betonu można zastosować panele ze szkła przezroczystego. Szkło ochroni piękną ścianę a swoim połyskiem doda pomieszczeniu przestronności i lekkości.
Bardzo popularne są panele ścienne ze szkła barwionego na jeden kolor. Szkło malowane jest specjalnymi, bardzo trwałymi farbami na dowolny, wybrany przez kupującego kolor.
Dla miłośników obrazów i wzorów oferuje się szkła do kuchni zadrukowane metodą sitodruku. Można wybrać dowolny wzór, motyw albo zaprojektować nadruk i poprosić o jego wykonanie.
Najtańsze są szkła przezroczyste. Ich cena zaczyna się już od 25 złotych za metr kwadratowy.
Szkło jednokolorowe to wydatek od 60 do nawet ponad stu złotych za metr.
Najdroższe są ścienne panele wykonane z grubego klejonego szkła z nadrukiem. Zamawiający taki rodzaj paneli muszą przygotować się na wydatek od 180 złotych wzwyż za jeden metr kwadratowy.
Szkło jest mocowane na ścianie za pomocą specjalnego kleju. Wymiana paneli na nowe jest prosta i niedroga.

designsekcja.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here