Styl rustykalny i kuchnia

0
907
kuchnie rustykalne

Kuchnia jest miejscem, gdzie spędzamy bardzo dużo czasu. Tutaj przyrządzamy posiłki dla całej rodziny, tutaj wspólnie je często zjadamy, tutaj zdarza nam się przysiąść i pomyśleć. Niektórzy z braku miejsca w kuchni pracują. Niektórzy wybierają ją celowo na miejsce swojej pracy, ponieważ dobrze się w niej czują i tutaj rodzą się najlepsze rozwiązania oraz najciekawsze pomysły.

Niepowtarzalna kuchnia w stylu rustykalnym

O wyglądzie tego miejsca zwykle decyduje osoba, która spędza tam najwięcej czasu. Ale tutaj rządzi przede wszystkim funkcjonalność i praktyczność. Kuchnia jest pomieszczeniem od wielu zadań, która musi pomieścić bardzo wiele urządzeń i przedmiotów niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu całej rodziny, które dostaniemy na przykład w sklepie lofra.pl.

Kuchnia w stylu rustykalnym łączy w sobie funkcjonalność oraz bardzo przyjemne dla oka wnętrze. Nie bez powodu rządzi tu ciepłe i miłe w dotyku drewno. Styl rustykalny nawiązuje do sielskiego życia na wsi, które wielu osobom kojarzy się z praktycznymi sprzętami wykonanymi z tego naturalnego materiału. Drewniane stoły, łatwy, półeczki, kredensy, podłoga oraz kuchenne akcesoria: drewniane deski, łyżki, miski itp.

Kuchnie rustykalne czerpią z prawdziwej wsi pełnymi garściami. Piękne drewniane zdobienia, koronkowe obrusy i firanki – to elementy, które zdecydowanie wpływają na jej wyjątkowy i ponadczasowy klimat. Ale kuchnia rustykalna to nie tylko drewno, serwety i firanki ręcznie robione, to również kamienne blaty, cegiełki i ręcznie malowane kafelki. Co prawda kuchnia w stylu rustykalnym już nie zawsze mieści w sobie stary kaflowy lub żeliwny piecyk, bo z wygody zwykle jest to płyta indukcyjna, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wstawić tam wolnostojący kominek lub nowoczesny żeliwny piecyk na czerech nóżkach.

Kuchnia w stylu rustykalnym

Kuchnie rustykalne z solidnymi drewnianymi stołami i ławami, kamiennymi blatami i niezwykłymi kaflami łatwo właśnie odciążyć za pomocą fikuśnych, ręcznie robionych firanek, serwet i innego delikatnego wiejskiego rękodzieła. Taką samą rolę spełnią drobne białe płytki zamontowane między meblami oraz białe zgrabne krzesła.

Kuchnia rustykalna ma niezwykły urok, który jest nie do podrobienia. Ale to także miejsce funkcjonalne i praktyczne. Dominujące kolory to brąz, biel, odcienie szarości, czerń, a nawet zieleń. To stonowane i uspokajające barwy, które każde wnętrze uczynią bardziej przytulnym i klimatycznym. Nic więc dziwnego, że kuchnia cieszy się potem dużym zainteresowaniem i domownicy chętnie w niej nie tylko spożywają i przygotowują posiłki, ale i pracują. W takim wnętrzu zrelaksujemy się i odprężymy.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here