Wypożyczalnia samochodów: oferta na weekendową wycieczkę?

0
1288
Wypożyczalnia samochodów: oferta na weekendową wycieczkę

Weekendowe city breaki, wycieczki za miasto lub odwiedziny przyjaciół lub rodziny stają się powoli tradycją Polaków. Ludzie chętnie planują swój wolny czas poza miejscem zamieszkania i to bardzo zdrowy nawyk – odkrywamy nowe lokalizacje i korzystamy z uroków przyrody. Co jednak jeśli brakuje 4 kółek? Pozostają samochody do wypożyczenia – jednak czy to się opłaca?

Weekend za miastem – wypożyczalnia aut radzi: dobrze poznaj ofertę!

Wypożyczalnia samochodów bardzo często nakłada ograniczenia dla kierowców. Mogą być one związane z wiekiem (np. wynajem aut tylko dla osób powyżej 26 roku życia) lub doświadczeniem kierowcy (np. minimum rok posiadania ważnego prawa jazdy). Tego typu ograniczenia już na starcie eliminują młodych ludzi z opcji wynajmu aut, a przecież to oni stanowią grono potencjalnych klientów – czyli osoby, które jeszcze nie dorobiły się swojej pierwszej „gabloty”, a mają czas i energię do podróżowania.

Wypożyczalnia samochodów z Kalisza CARSON wskazała nam słusznie jeszcze jeden „kruczek” dla osób, których interesuje wynajem samochodów na weekend. Chodzi o limit kilometrów. Niektóre wypożyczalnie busów i aut osobowych nakładają na swoich klientów ograniczenia związane z dystansem, jaki można pokonać w ich pojeździe. Po przekroczeniu tej granicy naliczane są spore koszty dodatkowe za każdy przejechany kilometr. Polecamy wam więc dokładnie czytać warunki najmu i negocjować je, by podróż mogła odbywać się bez stresu i dodatkowej presji.

Masz pytania odnośnie wynajmu?
Wypożyczalnia samochodów Carson Auto
https://www.carson.auto.pl/
ul. Częstochowska 212G, 62-800 Kalisz
Tel. 608 831 88

Samochody do wynajęcia – co na weekend?

Jeśli wybieracie się na krótki trip, zdecydowanie wystarczy wam samochód w wersji ekonomicznej. Oczywiście musicie liczyć się z tym, że każde ekstra wyposażenie w postaci fotelika dla dziecka czy nawigacji GPS to dodatkowe opłaty, które, naszym zdaniem kiepsko się kalkulują. O ile można, zorganizujcie sobie to na własną rękę (np. od znajomych czy rodziny).

Wypożyczalnia samochodów ma w swojej ofercie zazwyczaj szeroki przekrój pojazdów, w tym grupę samochodów kompaktowych klasy A i B, na których chwilkę dłużej się skupimy. Polecamy wam te auta z dwóch względów: wynajem samochodów tego typu jest tani, a wciąż są to pojazdy względnie nowe i cały czas serwisowane, więc na terenie Polski spokojnie i wygodnie dojedziecie z punku A do punktu B. To opcja ekonomiczna na weekendowy trip za miasto, wycieczkę w małej grupie max 4 osób.

Wypożyczalnia busów – opcja dla większej grupy

Ciekawą alternatywą, która dla grupy przyjaciół lub dwóch rodzin jest opłacalna ekonomicznie i szalenie wygodna, choćby właśnie na krótką wycieczkę w weekend, to busy 9-osobowe. Wynajem tych pojazdów jest dzisiaj niezwykle popularny. Oprócz kierowcy wygodnie przejedzie w nim 8 osób, a także pozostaje sporo miejsca na bagaże.

samochód

Fot. Bus wypożyczalni Carson Auto z Kalisza

Czy wypożyczonym autem można jechać za granicę?

Musicie to zgłosić i przedyskutować jeszcze na etapie rezerwacji auta. Do większości krajów UE wjedziecie wypożyczonym samochodem, ale czasami może to wiązać się z dodatkowymi opłatami za przekroczenie granicy, lub za wcześniej wspomniany limit kilometrów. Najlepiej doprecyzować tę kwestię z konsultantem, gdyż niezgłoszenie faktu wyjazdu za granicę wypożyczonym samochodem przy ewentualnym zdarzeniu drogowym może działać na naszą niekorzyść.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here