Tradycyjne lampy w nowoczesnych odsłonach

0
1630

Moda w wystroju wnętrz zmienia się podobnie jak trendy w branży fashion. To, co dziś efektowe i rozchwytywane, jutro może odejść do lamusa. W miejsce starych wzorów i popularnych niegdyś form przychodzą nowe, jeszcze ciekawsze. Są jednak i takie, które pomimo upływających lat wciąż cieszą użytkowników i są chętnie wprowadzane do aranżacji. Doskonałym tego przykładem są lampy, które, choć nawiązują formą do opraw oświetleniowych z przeszłości, to dziś spotykane są w nieco innej, odświeżonej odsłonie.

Tradycyjne lampy, którym nadano nowy, bardziej nowoczesny wygląd, wnoszą do aranżacji wnętrz powiew świeżości. Uwagę zwraca również to, że producenci kładą duży nacisk na funkcjonalne i wygodne do użytkowników rozwiązania. Przykłady opraw, które wpisują się w taką charakterystykę, można mnożyć.

Lampy podłogowe z abażurem

Cinema Floor to jedna z tych opraw, która zwraca uwagę swoją prostotą i elegancją. Nawiązanie do klasycznej lampy podłogowej z abażurem jest tu bardzo wyraźnie. Pomimo tego istnieje też sporo różnic, dzięki którym możemy mówić o formie idealnie wpisującej się we współczesne wnętrza. Taka oprawa dobrze odnajduje się w różnych aranżacjach. Bardzo chętnie wprowadzana jest między innymi do pomieszczeń utrzymanych w stylu skandynawskim. Charakterystyczny jest tu prosty abażur i trójnóg, na którym umieszczono źródło światła.

Ciekawą alternatywą dla poprzedniej lampy jest oprawa Zyta Floor. Oba modele są dostępne w sklepie https://Lampy.it. W tym jednak przypadku lekko rozszerzający się ku dołowi abażur został wsparty na ruchomym ramieniu, które daje możliwość regulacji wysokości oraz kąta padania światła. Taka lampa – podobnie jak model opisany powyżej – bardzo dobrze sprawdza się w aranżacjach skandynawskich, ale i innych, które pojawiają się we współczesnych wnętrzach.

Modne lampy wiszące

Oprawa w stylu retro, która będzie idealnie pasowała również do nowoczesnego wnętrza? – Dlaczego nie! Takie wymagania może spełnić lampa wisząca Fiona 8. Jej regularny kształt i skierowane na zewnątrz klosze mogą przypominać znane z minionych lat żyrandole. Jednak forma lampy oraz wykorzystane do jej produkcji materiały wskazują na wpływ współczesnych trendów. Taka lampa może upiększyć niemal każde wnętrze, będąc jednocześnie w pełni funkcjonalnym elementem wystroju. Uwagę przykują tu chromowane elementy oraz szklane klosze w kolorze białym.

Nowoczesny design i nawiązanie do tradycyjnej formy odnajdziemy również w lampie wiszącej Esperanza. I w tym przypadku mamy do czynienia z regularnym kształtem tak charakterystycznym dla klasycznych żyrandoli. Sama forma lampy Esperanza jest już jednak znacznie bardziej nowoczesna. Dzięki wykorzystaniu takich elementów jak chromowane elementy oraz białe szklane klosze oprawa doskonale odnajduje we wnętrzach o różnej stylistyce. Dobrze wygląda zarówno w pomieszczeniach utrzymanych w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym, a nawet glamour. Wygląda imponująca zarówno przy włączonym, jak i wyłączonym świetle.

Dawne formy dzięki nowym materiałom i trafionym pomysłom projektantów oświetlania odzyskują świetność i trafiają w gusta konsumentów. Są też sposobem na połączenie tego, co znamy z przeszłości ze współczesnością.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here