Najwygodniejsze body niemowlęce

0
1045
body kopertowe

Rodzice małych dzieci z pewnością znają ten problem: jak szybko i sprawnie przebrać niemowlę? Liczba body niemowlęcych brudzonych przez najmniejsze dzieci w ciągu doby potrafi sięgać kilku – kilkunastu sztuk, a pralka chodzi w kółko.

Jakie body dla niemowląt wybrać?

Kiedy mama i tata nie mają jeszcze wprawy w zmianie body dla niemowląt, szybko okazuje się, że najwygodniejszym fasonem jest body kopertowe, czyli zapinane na brzuszku. Nie trzeba go zakładać i zdejmować przez delikatną główkę dziecka, co w przypadku zwykłego body niemowlęcego stanowić może największy problem. W szafach zalegają często wielopaki body w najmniejszych rozmiarach, z których maluch szybko wyrasta, a i tak najczęściej sięga się po te zapinane z przodu.

Jaki rozmiar dla noworodka?

Zakłada się, że standardowa wyprawka dla dziecka zawiera ubranka od rozmiaru 56, chyba że dziecko jest wcześniakiem, albo lekarz podczas badania potwierdził, że urodzi się duży chłopiec czy dziewczynka. Kupując ubranko na prezent, warto mieć na uwadze, że niedoświadczeni rodzice będą prawdopodobnie zaopatrzeni w bodziaki zakładane przez główkę. Dlatego też jeśli osoba, która pragnie ich obdarować czymś praktycznym, powinna zainwestować w body kopertowe 56 lub większe. Takie ubranko wystarczy najprawdopodobniej na miesiąc, przy czym będzie używane bardzo często, ponieważ body niemowlęce to podstawa ubioru maluszka. W zależności od tego, czy rękaw jest krótki czy długi, dobiera się resztę garderoby.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Body dziewczęce czasami są przyozdobione kołnierzykami lub falbankami w pasie. Czy warto kierować się modą i wyglądem? Maluch, któremu na początku często będzie się ulewało, z pewnością postawiłby na wygodę, która jest równoznaczna z brakiem dodatków ocierających delikatną skórę czy uciskających pępek. Wybierajmy przede wszystkim materiały naturalne, czyli 100% bawełny, dzięki czemu dziecku nie będzie groziło przegrzanie, a co za tym między innymi idzie – dolegliwości skóry. Natomiast zabawne nadruki nikomu nie zaszkodzą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here