Sukienki do pracy

0
3116

W wielu firmach, zwłaszcza takich, które na co dzień zajmują się sprawami swoich klientów, obowiązuje ścisły dress code. Mężczyźni muszą pojawiać się w garniturze, a kobiety w sukience. Jeśli zatem należysz do tej grupy osób, możesz skorzystać z poniższych sugestii.

Kolor sukienki do pracy

Podczas spotkań z klientami, czy to indywidualnymi, czy biznesowymi, a także podczas prowadzenia różnorodnych szkoleń, konferencji czy spotkań branżowych, nienaganny strój musi odznaczać się prostotą i odpowiednio stonowaną kolorystyką.

Dlatego, jeśli masz przed sobą tego typu zadania, wybierz strój w takich barwach jak czarny, biały, granatowy, ciemnozielony albo szary. Wszystkie te kolory kojarzone są z profesjonalizmem i powagą, a ponadto pasują na każdą okazję i do każdej stylizacji. Co więcej, wybierając strój do pracy, warto zrezygnować z nadmiernych ozdób na sukience, między innymi z dużych wzorów czy rzucających się w oczy printów.

Istnieją jednak branże, w których nie ma narzuconych zasad względem stroju. W tym przypadku wybór koloru sukienki powinien być znacznie łatwiejszy i podyktowany własnym gustem. Dobrze jest znać kolory, które nie są zbyt twarzowe, a także takie, w których wyglądasz najlepiej. W przypadku swobodnego stroju w pracy, możesz także pokusić się o założenie ozdobnej sukienki ze wzorami czy w nietypowym kolorze – na przykład amarantowym.

Krój sukienki do pracy

Zasady dress code’u mówią także, iż sukienka powinna mieć prosty, klasyczny krój. Dlatego lepiej zrezygnuj z typowo letniego stroju lub też takiego, który mógłby wydać się zbyt prowokujący. Lepiej skorzystać ze skromnych, klasycznych rozwiązań, dzięki którym zostaniesz odebrana jako osoba z nienagannym gustem i profesjonalna.

sukienka

Z kolei w pracach, w których masz pełną swobodę odnośnie swojego wyglądu, możesz kierować się tym, co lubisz najbardziej. Jeśli odpowiadają ci długie i zwiewne sukienki, to na pewno w sklepie Kartes Moda znajdziesz coś dla siebie. W asortymencie tego polskiego producenta są bowiem dostępne różnorodne modele maxi, które zarówno pozwolą ci cieszyć się cienkim, przewiewnym materiałem w upalne lato, jak i ogrzeją cię w chłodniejsze dni.

Jeśli z kolei pragniesz ubrać się do pracy w krótką sukienkę, pole do popisu jest niemal nieograniczone. Przylegające lub luźne mini są dostępne w wieku różnych fantazyjnych krojach i kolorach, a także z nadrukami czy innymi elementami ozdobnymi. Posiadając je w swojej szafie, na pewno zawsze poczujesz się modna i kobieca.

Istotny element: wygoda

Niezależnie od tego, czy obowiązują cię jakieś zasady, czy możesz pozwolić sobie na dowolny wybór stroju do pracy, powinien on odznaczać się jedną, charakterystyczną cechą. Musi być wygodny, w końcu zamierzasz spędzać w nim osiem godzin dziennie, a czasem pewnie więcej. 

Jeśli będziesz przy tym czuć się skrępowana albo zbyt „sztywna”, możesz nie wypełniać swoich obowiązków odpowiednio. Z kolei w kontakcie z klientem liczy się oprócz profesjonalizmu także pewność siebie, a tej brakuje przy nieodpowiednim stroju. Dlatego zawsze kieruj się tym, co według ciebie jest najlepsze.

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here