Manekiny sklepowe – dostępne warianty i ich przeznaczenie

0
1527
Manekiny sklepowe – dostępne warianty i ich przeznaczenie

Manekiny sklepowe znajdują się  na wyposażeniu większości punktów handlowych. Związane jest to oczywiście z potrzebą eksponowania produktów znajdujących się w ofercie. Poniżej przyjrzymy się poszczególnym wariantom kukieł jakie można spotkać w sklepach.

Manekiny sklepowe – realistyczne, czy abstrakcyjne?

Jednym z podziałów manekinów jest rozróżnienie na modele realistyczne i abstrakcyjne. Te pierwsze cechuje nawiązanie do prawdziwego, ludzkiego wyglądu. Manekiny wyposażane są w peruki, a także rysy twarzy. Przede wszystkim jednak mają one kształty człowieka. Można jednak spotkać także kukły z naklejkami np. oczu, czy ust. Do nich dobierane są sztuczne rzęsy. Taki wizerunek stoi na pograniczu realistycznego wyglądu, a abstrakcji. W tej drugiej kategorii znajdują się kukły, które odbiegają kształtem od przyjętych norm. Najczęściej posiadają one zniekształcone głowy (np. kształt jaja) lub nie mają ich wcale. Wybór jednej z tych opcji zależy przede wszystkim od preferencji właściciela bądź managera punktu handlowego. Nie bez znaczenia będzie również rodzaj promowanego asortymentu.

Manekiny sklepowe – całopostaciowe, torsy, ekspozytory

Manekiny sklepowe dostępne są w rożnych formach. Można spotkać te całopostaciowe, a także same torsy, czy ekspozytory. Kukły przedstawiające całą sylwetkę dzielą się na opisywane powyżej modele realistyczne jak i abstrakcyjne. Do nich dołączają jeszcze warianty specjalne. Tutaj wymienić można manekiny: giętkie, sportowe, bieliźniane, plus size, czy odzwierciedlające ciążowe krągłości. Dzięki takiej różnorodności każdy sklep może znaleźć wariant odpowiedni dla swojego asortymentu. Takie manekiny najczęściej ustawiane są na sklepowych witrynach. Zdarza się także, że umieszczane są we wnętrzach, ale dzieje się tak tylko wtedy, gdy sklep ma wystarczająco dużą przestrzeń. Znacznie częściej po przekroczeniu progu punktu handlowego można spotkać torsy, czy ekspozytory. One zajmują znacznie mniej miejsca i można je ustawić np. na stoliku, pod którym zostanie rozłożony towar. Przykłady takich kukieł można znaleźć np. na stronie https://sklep.moremannequins.pl/torsy-ekspozytory.7. Warto się im przyjrzeć i zdecydować, który wariant najlepiej zaprezentuje posiadaną garderobę, czy akcesoria. Te drugie, czyli np. czapki, kapelusze, kaski, okulary przeciwsłoneczne, a także elementy biżuterii najlepiej zaprezentują się na popiersiach. Nie ulega wątpliwości, że dobre dopasowanie manekina będzie miało znaczący wpływ na poziom zainteresowania potencjalnych klientów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here