Sprzątanie nagrobków Gdańsk – kilka porad

0
737
Sprzątanie nagrobków Gdańsk

Regularne sprzątanie grobów bliskich jest bardzo ważne. Zabrudzenia, które są przez dłuższy czas o wiele trudniej usunąć. Zaleca się, by było to minimum dwa razy w roku, nie przed Wszystkimi Świętymi, ale na wiosnę, po pierwszych przymrozkach, a później przed pierwszym śniegiem. Jeśli nie mamy czasu na to, bądź po prostu wolimy to oddać w czyjeś ręce – na rynku jest wiele firm oferujących usługi sprzątania, ale i zapalenia zniczy czy ozdobienia grobu.

Poszukiwania odpowiedniej firmy

Opinie i polecenia od rodziny i znajomych to najlepsza forma poszukiwania odpowiedniego zleceniobiorcy. Jednak gdy nie mamy takich poleceń od bliskich, to należy wyszukać w Internecie odpowiednią ofertę. Najłatwiej to zrobimy poprzez wyszukiwarkę, wystarczy wpisać hasło sprzątanie nagrobków Gdańsk, aby wyświetliły się dostępne oferty. Nie liczy się tylko cena usługi, ale doświadczenie, kontakt z pracownikami czy opinie w sieci. Pracownicy powinni po wykonaniu usługi zdać relację za pomocą zdjęć grobowca. Jeśli mieszkamy daleko i nie mamy możliwości weryfikacji to widząc przesłaną dokumentację fotograficzną jesteśmy spokojni o stan rodzinnego grobowca.

Preparaty do czyszczenia

W zależności od tego z jakiego budulca jest wykonana płyta, należy odpowiednio dobrać preparaty. Można je podzielić na kilka grup: płyn do czyszczenia, pasta do czyszczenia, pasta do nabłyszczania. Płyn do czyszczenia grobowca to gotowy preparat, który nanosi się spryskiwaczem bądź przez szmatkę. Są opisane najczęściej na opakowaniu, do jakich rodzaju nagrobków są przeznaczone. Jeśli chodzi o pastę do czyszczenia to najczęściej jest to taka natłuszczająca, zabezpieczająca nagrobki zrobione z lastryko. Nie nadaje się do granitu. Pasta do nabłyszczania z kolei jest przeznaczona do nabłyszczania nagrobków z granitu właśnie. Ewentualnie można użyć do grobowców marmurowych, ale trzeba dokładnie przeanalizować skład. 

Akcesoria do nagrobków

Wśród akcesoriów do sprzątanie nagrobków Gdańsk, znajdziemy między innymi: szczotki ryżowe, przeznaczone do starych grobowców, szczotki z włosiem syntetycznym, szczotki z włosiem naturalnym, bezpyłowe ściereczki, drewniane skrobaczki. Najczęściej używane są te z włosiem syntetycznym, chociaż te z włosiem naturalnym są delikatniejsze. Ze szczotkami należy ogólnie być ostrożnym, ponieważ niewłaściwe użytkowanie może i tak uszkodzić płytę. Ściereczki bezpyłowe są uważane za najlepsze akcesorium do sprzątania płyt. Drewniane skrobaczki są trudno dostępne, a zdecydowanie najlepiej sprawdzają się z kolei do usuwania mchu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here