Dania wegańskie jako urozmaicenie diety

0
850
Dania wegańskie jako urozmaicenie diety

Coraz częściej staramy się świadomie zmieniać i urozmaicać codzienną dietę włączając do niej kolejne grupy produktów. Z części natomiast rezygnujemy lub zamieniamy je na zdrowsze odpowiedniki. I dlatego coraz większą popularnością cieszą się dania wegańskie, które zastępują nam mięso i jego przetwory.

Jeszcze nie tak dawno znaczną część diety dla wielu z nas stanowiło mięso. Obecnie, zgodnie z zaleceniami dietetyków i wskazaniami piramidy żywieniowej, ograniczamy jego spożycie i wybieramy unowocześnione wersje doskonale nam znanych dań i alternatywy poszczególnych składników. Oto co warto wiedzieć o diecie bezmięsnej i potrawach, które wpisują się w ten sposób odżywiania. 

Dania wegańskie nie tylko dla jaroszy

Dieta wegańska kojarzy nam się z bardzo ubogim menu, ograniczoną ilością produktów, a przede wszystkim z niedoborem witamin i minerałów, jaki może dotknąć nasz organizm. Ale to zupełnie błędne myślenie, które najwyższy czas zmienić. Dania wegańskie, wbrew powszechnej opinii, wcale nie muszą być ubogie substancje odżywcze, a do ich przygotowania nie musimy używać jedynie kilku i wciąż tych samych składników.  Co więcej, takie dania nie są przeznaczone jedynie dla osób, które całkowicie wykluczyły mięso i produkty odzwierzęce, ale również dla tych, którzy szukają nowych smaków i ciekawych przepisów wzbogacających ich codzienną dietę. 

Dania wegańskie — jak je komponować? 

Na początku swojej przygody z weganizmem problemem może być dobór odpowiednich produktów i komponowanie z nich smacznych i pełnowartościowych posiłków. Ale nie musimy się martwić, bo w sklepach znajdziemy zarówno gotowe dania wegańskie, jak i pojedyncze składniki, które możemy sami połączyć. Jeśli chcemy, aby w naszym domu pojawiło się więcej zdrowej żywności, warto podczas zakupów wybrać między innymi. 

  • hummus, 
  • tofu, 
  • roślinne pasty do kanapek, 
  • bezmleczne sery, 
  • roślinne napoje i jogurty, 
  • masło orzechowe. 

Proste pomysły na dania wegańskie

Wybór nowych produktów podczas zakupów to już duży krok w kierunku zmiany dotychczasowego sposobu odżywiania. Z nich możemy przygotować pyszne dania wegańskie, które skradną serca nawet największym fanom mięsnych dań. Wiele ciekawych przepisów znajdziesz na https://www.kaufland.pl/przepisy/wegetarianskie-weganskie.html. Dzięki nim odkryjesz na nowo wspaniałe sałatki, dania główne, przekąski, a nawet desery. Zainspiruj się choćby pomysłami na: 

  • roladki z bakłażana, 
  • wegańską szakszukę z tofu, 
  • grillowane bakłażany, 
  • nadziewane pieczarki z aioli. 

Weganizm to nie tylko nowy trend, którego podłożem jest dbałość o środowisko oraz coraz większa świadomość tego, jak jedzenie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. To przede wszystkim świadoma zmiana dotychczasowej diety. W ten prosty sposób włączamy do codziennego menu produkty i dania, które są jednocześnie zdrowe, pożywne, a także pełne nowych, nieoczywistych smaków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here