Raj dla podróżników – Australia i Nowa Zelandia

0
1999

Chcąc wybrać się w podróż życia, warto wziąć pod uwagę Australię lub Nową Zelandię. Jeszcze lepszą propozycją jest zobaczenie obu tych pięknych ziemi, jednak na to mogą sobie pozwolić jedynie podróżnicy z dużą ilością czasu. Oba państwa obfitują w prawdziwe cuda natury, wspaniałe widoki oraz bardzo miłych ludzi. Jest to raj dla podróżników kochających piesze wędrówki po górach, pasjonatów przyrody, ale także dla ludzi chcących wypocząć na pięknych, piaszczystych plażach u brzegu oceanu.

Australia

Decydując się na wycieczkę do Australii, z pewnością należy zacząć swoją przygodę od Sydney. Widniejący na okładkach większości przewodników, słynny biały Opera House największe wrażenie robi oglądany od strony wody. Będąc w Sydney można zarówno zwiedzać parki narodowe, plażować, ale też wziąć udział w rozmaitych kulturalnych wydarzeniach. Zdecydowanie każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Symbolem Australii jest niezaprzeczalnie miś koala, dlatego warto wybrać się do rezerwatu lub zoo, aby mieć okazję choć na chwilę potrzymać tego miłego pluszaka na rękach.
Chcąc uciec od zgiełku miasta, można wybrać się na wycieczkę w Góry Błękitne, gdzie funkcjonuje Scenic Railway, czyli najbardziej stroma kolejka, wożąca turystów wśród górskich szlaków.
Na szczycie atrakcji do zobaczenia w Australii jest również Wielka Rafa Koralowa. Zarówno każdy fan nurkowania, jak i przeciętny, szukający wrażeń turysta będzie zachwycony bogactwem występującej na rafie fauny i flory.

Nowa Zelandia

Wybierając Nową Zelandię, decydujemy się na bardziej dziką i nieokiełznaną krainę. Znajdziemy tu również większe miasta, ale to zdecydowanie przyroda gra tutaj pierwsze skrzypce.

Na liście punktów do zobaczenia w Nowej Zelandii nie może zabraknąć Zatoki Milforda, która oferuje zarówno wspaniałe widoki, jak i możliwość podglądania wylegujących się na skałach fok, czy wyskakujących z wody delfinów.

Kolejnym ważnym celem wycieczek jest Wai – O- Tapu, czyli rezerwat, na którego terenie znajdują się niezwykłe kolorowe gejzery. Swoją barwę zawdzięczają tlenkom i dwutlenkom azotu, krzemu i siarki, a niektóre z nich utrzymują stałą temperaturę 260 stopni Celcjusza.

Fani Władcy Pierścieni nie mogą również zapomnieć o Matamata, czyli słynnym miasteczku hobbitów.

Podsumowując, raj dla podróżników Australia i Zelandia jest wspaniałym wakacyjnym marzeniem, które z pewnością warto jednego dnia spełnić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here