Sport dla dzieci

0
2024

Dzieci powinny uprawiać bardzo dużo sportu. Na początek wystarczy bieganie po podwórku za piłką czy bawienie się w chowanego. Niestety dzisiaj taki widok staje się czymś wyjątkowym. To wszystko wina rodziców, którzy uczą dzieci obsługiwać telefony, komputery i telewizory. Dziecko, które siada przez takim urządzeniem odpływa i nie ma go z nami godzinami. Jest spokój w domu, ale w zamian otrzymujemy dziecko, które ma problemy z komunikowaniem się z rówieśnikami.

Mamy dziecko, które ma cztery lata i słabo mówi. Takie są tego konsekwencje, dlatego jeśli jesteśmy rodzicami, którzy dbają o swoje dzieci to trzeba ich zapisać na jakiś sport. Może to być pływanie, gimnastyka, może to być karate. Może nasze dziecko ma jakieś zainteresowania i wtedy będzie nam łatwej dopasować coś dla nich? Trzeba zapytać nasze dziecko jak to wygląda i czy to jest do spełnienia. Dzieci mają przeróżne marzenia, dlatego trzeba postarać się je spełnić.
Jeśli będą uprawiały sport to szanse na to, że będą zdrowsze i nie będą otyłe są większe. W Polsce coraz więcej dzieci ma nadwagę i z roku na rok jest coraz gorzej. Nie ma się, co dziwić, jeśli źle się odżywiają i siedzą w domu to nic dobrego z tego nie wyniknie i trzeba mieć tego świadomość.

Organizujemy dziecku czas

Dobrym pomysłem będzie organizowanie wspólnego uprawiania sportu. Jeśli biegamy to można do tego samego zachęcić nasze dzieci. Będą uczyły się motywacji, wytrwałości, bo trzeba to robić codziennie. Nie jest to łatwe nawet dla dorosłego, a co dopiero dla dziecka. Można wyjść na rowery i jeździć po kilkanaście kilometrów dziennie. Jest wiele sportów, które można uprawiać razem i na pewno warto byłoby taką okazję wykorzystać.

Jeśli nie mamy koncepcji na to jak ma wyglądać czas z naszym dzieckiem to trzeba będzie poczytać, co robią wzorów rodzice. Wtedy na pewno uda nam się dopasować coś dla nas i dla naszego dziecka. Im bardziej będzie nam się to wszystkim podobało tym bardziej i chętniej będziemy do tego wracać. Nie ma sensu robić czegoś na siłę, bo na dłuższą metę nic z tego nie wyjdzie. Trzeba o tym pamiętać, kiedy zaczynamy się tematem sportu dla dziecka interesować.

Musimy się ruszać wspólnie, bo wspólnie na tym dużo zyskamy. Bez ruchu nasz stand zdrowia będzie w coraz gorszej kondycji. Po co się doprowadzać do takiego stanu? Trzeba działać teraz, kiedy jeszcze nie jest za późno i mamy na to czas. Przy okazji można będzie zacieśnić stosunki z naszymi dziećmi i nasza cała rodzina na tym może zyskać. Wykorzystajmy swoją okazję.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here