Przygotowanie paznokci pod hybrydę – czy robisz to dobrze?

0
985
Przygotowanie paznokci pod hybrydę

Paznokcie robione lakierem hybrydowym stają się coraz popularniejszym sposobem na perfekcyjny manicure wykonywany w domowym zaciszu. Frezarka do paznokci jest patentem na usprawnienie tego procesu – służy do zdejmowania starej warstwy lakieru, ale również do przygotowywania płytki i skórek pod nałożenie nowego. Tym samym staje się zakupem numer jeden przy kompletowaniu zestawu do hybryd.

Na czym polega przygotowanie paznokci?

Mówiąc o przygotowaniu paznokci, stylistki mają na myśli doskonałe oczyszczenie i wygładzenie płytki. Na idealnie gładkiej, czystej i odtłuszczonej powierzchni lakier prezentuje się dobrze, nie tworzy nierówności i bardzo dobrze przylega. Tym samym – jest bardziej odporny na odpryskiwanie i trzyma się długo – aż do czasu powstania odrostu, który tworzy się zawsze, nawet na najdokładniej wykonanym manicure.

Przygotowując paznokcie, należy najpierw pozbawić je starej warstwy lakieru – nie pozostawiając nawet najmniejszych fragmentów w pobliżu skórek. Następnie trzeba dokładnie wygładzić powierzchnię płytki, wypolerować ją i odtłuścić za pomocą nail cleanera. Przygotować trzeba także skórki – te, które zarosły płytkę, trzeba odsunąć i obciąć, a zrogowaciałe okolice paznokcia wygładzić i zeszlifować. Frezarka do paznokci jest potrzebna, aby zrobić to po prostu szybciej niż za pomocą acetonu, polerki i cążek.

Jak proces przygotowania uczynić prostszym i przyjemniejszym?

Frezarka do paznokci jest dobrym pierwszym zakupem, jeśli decydujesz się na robienie paznokci hybrydowych w domu i nie chcesz zniechęcić się po pierwszych próbach przygotowywania ich. Przy pomocy ręcznych akcesoriów również można przejść przez całą ich serię i osiągnąć podobny, zadowalający efekt, ale często trwa to bardzo długo i powoduje duże zmęczenie ramion, po którym nie ma już siły na precyzyjne nakładanie lakieru. Frezarka do paznokci jest urządzeniem elektrycznym, a więc generującym duże obroty, które nie wymagają intensywnego naciskania ani szybkich ruchów dłońmi. Tym samym w kilka sekund można bez trudu zedrzeć stary lakier, wygładzić płytkę i oszlifować skórki, bez przeciążania swoich ramion.

Czy frezarka mi się opłaca?

Wiele kobiet myśli, że kupno frezarki to inwestycja, która opłaci się tylko czynnym, profesjonalnym stylistkom. Nic bardziej mylnego! Zakup takiego urządzenia to koszt kilkuset złotych, które trzeba byłoby wydać na kilka stylizacji w ciągu roku – a urządzenie będzie służyło przez wiele lat! Panie bardzo często używają frezarek nie tylko przy swoich paznokciach, ale także uczą się lub wyświadczają przysługi koleżankom lub osobom z rodziny. Tym samym na jednym zakupie może skorzystać kilka osób, a sprzęt nie stoi nieużywany tygodniami, zanim dojdzie do kolejnej zmiany koloru. Planując wyćwiczenie się w robieniu hybrydowych stylizacji i oszczędzanie na kosmetyczce, dobrze jest od razu zainwestować we frezarkę – to urządzenie, które pomoże robić to skuteczniej i szybciej, a tym samym ujawnia sens posiadania go!

Dlaczego przygotowanie paznokci jest tak ważnym etapem?

Zanim dojdzie do malowania wybranym kolorem lakieru hybrydowego, trzeba poświęcić zwykle 30-40 minut na dokładne przygotowanie paznokci. Należy to jednak zrobić nie tylko szybko, ale również bardzo precyzyjnie. Dzięki wytężonej pracy i staranności uzyska się idealnie wygładzoną płytkę i opracowane skórki – teraz wystarczy tylko odtłuścić ją i pomalować! Dobre przygotowanie jest zaś kluczem do przedłużenia trwałości i wytrzymałości hybrydy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here