Poszukiwanie pracy – Żory

0
580
Poszukiwanie pracy - Żory

W ostatnich latach zdecydowanie zmienił się sposób poszukiwania pracy. Obecnie najczęściej poszukujemy zatrudnienia za pomocą Internetu, ale tradycyjne metody, takie jak bezpośredni kontakt z pracodawcą, przeglądanie codziennych gazet i słuchanie radia, także mogą procentować. Dlatego powinno się wykorzystywać wszystkie dostępne metody poszukiwania pracy. Warto poznać wskazówki, jak zrobić to najskuteczniej.

Internet stał się miejscem pracy, ale także miejscem jej poszukiwania. Dzięki licznym usługom znalezienie ogłoszenia o pracę stało się bardzo łatwe i szybkie. Poszukując zatrudnienia za granicą nie musimy już naprawdę przebywać w kraju, w którym chcemy znaleźć pracę. W serwisach pracy takich jak „Aplikuj.pl” można przeglądać oferty pracy z wielu lokalizacji. Pracodawcy także cenią sobie zasoby sieci, ponieważ dzięki nim mogą w prosty sposób pozyskać pracowników dla swojej firmy. W znalezieniu pracy niezwykle istotną rolę odgrywają także sieci społecznościowe.

LinkedIn i inne sieci społecznościowe

LinkedIn jest prawdopodobnie jedną z najbardziej znanych i największych sieci kontaktów biznesowych. W celu znalezienia pracy, warto korzystać z nich skorzystać, by dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców, czyli potencjalnych pracodawców. Osoby rekrutujące często prowadzą nabór w oparciu o istniejące w mediach społecznościowych profile zawodowe. W celu lepszej skuteczności działań, nie powinniśmy zaniedbywać swoich wizytówek dostępnych w LinkedIn czy Twitterze. Bardzo popularny Facebook także umożliwia aktywne działania i oferuje liczne narzędzia pomocne w korzystnej prezentacji swojej kandydatury zawodowej. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak wykorzystać jeszcze bardziej możliwości Internetu – to możesz przeczytać o tym w polecanym artykule.

Skuteczność w autoprezentacji przy wykorzystaniu serwisów społecznościowych jest jednak poddana warunkowi, że wszelka nasza aktywność musi być podyktowana rozsądkiem. Publikowane treści muszą być zgodne z prawem, nie mogą natomiast nikogo obrażać ani być wulgarne. W przeciwieństwie do wydrukowanego Curriculum Vitae, profil na LinkedIn i w innych serwisach musi być stale aktualizowany i udoskonalany. Nieaktywni użytkownicy rzadko pojawiają się w wynikach wyszukiwania i z pewnością nie zostaną wzięci pod uwagę w procesie rekrutacji. Słowa kluczowe i „hasztagi” mają istotne znaczenie.

Kandydat w sieci

Aby przyciągnąć uwagę potencjalnego pracodawcy, trzeba w sposób odpowiedni dokonać prezentacji swoich atutów, podkreślić wiedzę i umiejętności. Warto też wykorzystać polecenia i referencje osób trzecich, które mogą zaświadczyć o naszej odpowiedzialności, rzetelności oraz profesjonalizmie. Profil społecznościowy powinien być rozwijany niezależnie od naszej sytuacji. Możemy przecież być osobami bezrobotnymi, ale też możemy jednocześnie pracować i zajmować się poszukiwaniem pracy. Badania pokazują, że zmiany zachodzące skutkują dużym zapotrzebowaniem na pracowników wyspecjalizowanych zawodów o wąskich specjalizacjach. Więcej na ten temat możesz przeczytać w artykule „Zmiany na rynku zatrudnienia: praca jest, brakuje kwalifikacji”. Prowadzenie atrakcyjnego profilu w mediach społecznościowych nie gwarantuje pracy, ale daje możliwości uzyskania wielu szans na jej zdobycie. Warto podkreślić, że musimy się wyróżniać aktywnością i zaangażowaniem.

Szukanie pracy za granicą dzięki profilom społecznościowym jest dużo prostsze niż kiedyś. Wyszukiwanie ofert pracy oraz dostosowanie swojego profilu, by został zauważony przez rekruterów z danego kraju z pewnością pomoże.

Sposobów zdobywania zatrudnienia jest wiele i ważne, by umiejętnie wykorzystywać ich jak najwięcej. Nie ma pewności, gdzie pojawi się najatrakcyjniejsza oferta pracy. Warto wykazać się uporem, cierpliwością i aktywnością. Tak nacechowane działania z pewnością zaowocują podpisaniem umowy o pracę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here