Poddasze użytkowe w domu jednorodzinnym – podpowiadamy jak je wykorzystać

0
1497
Poddasze użytkowe w domu jednorodzinnym - podpowiadamy jak je wykorzystać

Domy z poddaszem to wciąż bardzo modne i funkcjonalne rozwiązanie na tanią zabudowę bliźniaczą. Poddasze, choć uchodzi za niewygodne i mało przestronne, może być zaprojektowane tak, by współgrało z dolną częścią domu, a także pełniło funkcję cichego zakątka. Jak wykorzystać tę trudną w aranżacji przestrzeń ze skosami?

Projektanci wnętrz wciąż proponują nowe i coraz ciekawsze rozwiązania aranżacyjne dla poddaszy. Wynika to z pewnością z niezaprzeczalnej popularności dla tego rodzaju zabudowy. Domy parterowe, wygodne i przestronne, a także funkcjonalne pod względem kosztów budowy, mają spore wymagania dotyczące wielkości działki. Budynek z piętrem, może być wznoszony na różnego rodzaju działkach. Sprawdzą się tu także obszary zabudowy dość wąskie i o skomplikowanych kształtach.

Czy poddasze ze skosami można zaaranżować funkcjonalnie?

Oczywiście, że tak. Wystarczy dobrze skonfrontować projekt, ze swoimi potrzebami. Przy każdej ze ścian ze skosem, warto zaprojektować szafę z zabudową. Wówczas, każdy centymetr będzie odpowiednio zaadaptowany, bez niepotrzebnych strat przestrzennych.

Nigdzie tak, jak na poddaszu nie zaaranżujemy ponadto tak ciepłej i urokliwej sypialni oraz garderoby. To idealne miejsce dla tych pomieszczeń, w których się relaksujemy. Skosy, z widocznymi belkami oraz rustykalnym wyposażeniem będą wprowadzały prawdziwie romantyczny i rodzinny klimat. Zobacz przykładowe projekty takich domów: https://www.domoweklimaty.pl/pl/projekty-domow-z-poddaszem-uzytkowym

Poddasze nie wymaga dużego nakładu pieniędzy do wykończenia

Dlaczego? Powierzchni nie ma tutaj zbyt dużo, biorąc pod uwagę chociażby skosy na ścianach. Zwykle jest to proporcjonalnie o 1/3 mniej niż powierzchni na parterze. Biorąc pod uwagę, że podłogi można wykończyć także tańszymi panelami, ponieważ poddasze nie będzie tak intensywnie użytkowane, to tworzy nam się całkiem przyjemna kalkulacja dla kosztów wszystkich materiałów.

Poddasze, szczególnie, gdy parter jest dość sporych rozmiarów, może także służyć, jako funkcjonalny składzik. Nie musimy go wykańczać od razu, co jest ważne, przy budowie domu za gotówkę. To praktyczne miejsce do przechowywania dużych gabarytów, okolicznościowych dekoracji, czy sezonowych ubrań, będzie przestrzenią, do której mają dostęp tylko mieszkańcy domu. To niezwykle ważne biorąc pod uwagę potrzeby wyciszenia i poczucia intymności, dla niektórych z domowników.

Jeśli stoimy akurat przed wyzwaniem: Dom parterowy czy z poddaszem użytkowym – jak wybrać projekt domu dla czteroosobowej rodziny? To mamy nadzieję, że rozwialiśmy wątpliwości i pomogliśmy w dokonaniu kluczowej decyzji projektowej.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here