Jak dbać o odpowiednie pH skóry?

0
1398
Jak dbać o odpowiednie pH skóry?

Skóra jest największym ludzkim organem, który jednocześnie jest tym najbardziej widocznym i o którego stan dba się najczęściej w największym stopniu. Jednak chociaż wiedza na jej temat jest coraz większa w szerokich kręgach społeczeństwa, nadal istnieje jeden z obszarów, na temat którego istnieje wiele niedomówień i zamieszania, a jest nim pH skóry.

Jakie pH ma ludzka skóra?

Tak naprawdę pH skóry u różnych osób ma odmienne wartości, jednak istnieją normy, w ramach których odczyn skóry powinien się mieścić, a kiedy następują tutaj odchylenia, skóra staje się słaba i nie jest dostatecznie chroniona przed działaniem czynników zewnętrznych, co może przyczyniać się do jej podrażnień, niedoskonałości cery lub nawet poważniejszych schorzeń. 

Zdrowa ludzka skóra ma odczyn kwaśny, mieszczący się w zakresie 4,7–5,6, jednak warto też wspomnieć, że nie jest on równomierny i niektóre jej obszary wykazują inny odczyn niż pozostałe. Zdarza się jednak czasami, że z różnych powodów skóra przyjmuje odczyn obojętny, a nawet zasadowy, co bywa nie tylko mało komfortowe, ale stanowi realne zagrożenie, gdyż stwarzają się wtedy warunki do rozwoju szkodliwych drobnoustrojów. Osoby, które nie wiedzą, jak sprawdzić pH skóry, mogą zrobić to z pomocą specjalisty lub kosmetyczki, jednak istnieje szereg wytycznych, które umożliwiają określenie przybliżonego odczynu skóry w warunkach domowych. Porad w tym zakresie można też szukać na portalu Sposob Na.

Czynniki wpływające na pH skóry

Na pH skóry wpływa między innymi ogólny stan zdrowia, styl życia, dieta, a także używane przez nas kosmetyki. Mało kto jednak interesuje się przy ich zakupie tym, jaki wpływ wywierają one na odczyn skóry, a jak się okazuje, wiele z nich oddziałuje na nią zdecydowanie negatywnie. Dodatkowo wiele płynów i innych środków dodawanych do każdej kąpieli, także powoduje zaburzenie równowagi skóry poprzez zmianę jej odczynu. Perfumy a pH skóry też mają ze sobą wiele wspólnego, a najlepszym źródłem informacji na temat wpływu perfum na jej odczyn będzie fachowa obsługa sklepu lub konsultacja u specjalisty bądź u kosmetyczki oraz artykuł zamieszczony na http://sposob-na.com.pl/jak-dobrac-perfumy-do-ph-skory/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here