O czym powinniśmy pamiętać, aby się dobrze wyspać?

0
981
sen

W ciągu całego życia przesypiamy średnio około 20 godzin. Ten znaczący, choć spędzany nieświadomie czas jest niezwykle istotny dla naszego zdrowia oraz kondycji, zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Warto zadbać o to, aby sen przebiegał w możliwie dogodnych i komfortowych warunkach.

Jak urządzić sypialnię?

Sposób, w jaki aranżujemy sypialnię, jest ściśle związany z upodobaniami użytkowników. Pomieszczenie to, choć zazwyczaj nie największe, jest przestrzenią bardzo intymną o ściśle określonej funkcjonalności. O ile salony często łączą kilka zadań, będąc miejscem odpoczynku, zabawy, niekiedy również spożywania posiłków i realizacji domowych obowiązków, o tyle cel, który stawiamy przed sypialnią, jest jeden. Ma ona zapewnić niezbędną przestrzeń i jak najlepsze warunki dla regeneracji sił i zaczerpnięcia energii przed kolejnym dniem. Olbrzymi wpływ na powodzenie ma sposób, w jaki urządzimy pomieszczenie, w tym także dobór kolorów materiałów i faktur.

Najczęściej spotykane w sypialniach barwy korzystają z palety tonacji pastelowych. Mają one delikatny charakter, który sprzyja budowaniu atmosfery spokoju i wyciszenia. W odróżnieniu od mocnych kolorów nie pobudzają, lecz sprzyjają szybkiemu zaśnięciu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by jedną ze ścian pokryć zdecydowanie mocniejszą barwą, warto jednak pamiętać o tym, że nie powinna ona dominować i przytłaczać. Podobna zasada dotyczy umeblowania. Postawmy na kolory jasne i delikatne formy bez przesadnie mocnych akcentów. Jeśli obawiamy się nudy i mamy wrażenie, że tak spokojna stylistyka jest monotonna, to spróbujmy przełamać ją przy pomocy odpowiednio dobranych dodatków. Gruby miękki dywan ociepli pomieszczenie, a dyskretnie rozmieszczone punkty świetlne doskonale ułatwią stworzenie przytulnej i intymnej atmosfery.

Śpijmy wygodnie

Królem sypialni niewątpliwie jest łóżko. Jego wielkość powinna być dostosowana do wymagań domowników i choć można kupić łóżka dwuosobowe o szerokości 140 cm, to w miarę możliwości warto rozważyć zakup modeli nieco większych. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku metraż sypialni, jeśli jednak jest on odpowiednio duży, to inwestycja w łóżko o szerokości 160, a nawet 200 cm z pewnością się opłaci i znacząco podniesie komfort snu. Mówiąc o łóżku, nie sposób nie wspomnieć o pościeli. To z nią mamy bezpośredni kontakt przez całą noc, to ona swym wyglądem znacząco wpływa na klimat panujący w sypialni. 

Dobierając kolory i wzory pościeli weźmy pod uwagę pozostałe elementy wyposażenia. W bogatym katalogu propozycji przygotowanym przez firmę Nyks renomowanego producenta pościeli bez trudu znajdziemy poszwy i prześcieradła o stylistyce, która upiększy zarówno wnętrza o charakterze minimalistycznym, jak i te, których właściciele postawili na rozwiązania bardziej klasyczne i bliskie tradycji. Wspomnianą ofertę możemy znaleźć pod adresem https://nyks.pl/, tu tez natrafimy na szereg produktów uzupełniających, które z pewnością przydadzą się w każdym domu. Prześcieradła z gumką to koniec kłopotów z nierówno pościelonym łóżkiem, a nieprzemakalne ochraniacze uratują dziecięce materace przed niepożądanymi zabrudzeniami. Ofertę uzupełniają między innymi kołdry, poduszki i ręczniki, słowem wszystko to, co jest niezbędne do stworzenia miłej i funkcjonalnej sypialni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here