Nowe auto w atrakcyjnym kredycie

0
496
Nowe auto w atrakcyjnym kredycie

To, co stanowi „dobre” oprocentowanie kredytu samochodowego, będzie się różnić w zależności od kredytobiorcy. Prawda stara jak świat, jednak zawsze można sobie w jakiś sposób pomóc w tej kwestii. Niezależnie od tego czy poszykujesz nowego auta sportowego z najwyższej półki cenowej czy funkcjonalnego samochodu na rodzinne wypady poza miasto, sprawy kredytów są zawsze na pierwszym miejscu i należy zwracać uwagę na wszystkie dodatkowe okoliczności. Z tego tekstu dowiesz się jak znaleźć nowe auto w atrakcyjnym kredycie.  

Wybieramy kredyt samochodowy

Jak powszechnie wiadomo, oprocentowanie kredytów samochodowych zależy od bardzo wielu czynników. Niektóre z nich, takie jak referencyjne stopy procentowe, są poza Twoją kontrolą. Jednak inne zmienne są w dużej mierze po Twojej stronie, można by rzec, ze grają w Twojej orkiestrze. Najważniejszym z czynników jest bez wątpienia zdolność kredytowa potencjalnego nabywcy samochodu. Wnioskodawcy z wyższą punktacją kredytową będą bowiem kwalifikować się do pożyczek o niższych stopach procentowych. A to już duży sukces i to na sam początek! Jednym ze sposobów na uzyskanie dobrego oprocentowania kredytu samochodowego jest zatem poprawa Twojej zdolności kredytowej. Dwa sposoby, aby to zrobić, to upewnienie się, że płacisz wszystkie rachunki na czas i utrzymywanie niskiego wskaźnika wykorzystania kredytu, który na bieżąco zestawia i porównuje dane wykazując ile kredytu używasz w danym momencie w stosunku do całkowitej, dostępnej kwoty kredy. Jeżeli dla przykładu wszystkie Twoje karty kredytowe są w danym momencie wyczerpane, będziesz miał słaby wskaźnik wykorzystania kredytu.

Kolejną sprawa, która ma pierwszorzędne znaczenie jest długość kredytu samochodowego. Obecnie kredyt taki można spłacać nawet przez 10 lat, przy czym im dłuższy okres kredytowania wybierzesz, tym niższe będą miesięczne raty. Idzie za tym z kolei spłacanie większej ilości odsetek. Pamiętać też należy koniecznie, że dopóki nie spłacisz całości kredytu samochodowego, bank nadal jest właścicielem samochodu i chce się upewnić, że jego aktywa są aktualnie w dobrym stanie.

Jak znaleźć nowe auto w atrakcyjnym kredycie?

Niemniej istotną rolę odgrywa również sam model wybranego samochodu. Ogólnie rzecz biorąc, oprocentowanie nowych samochodów jest wymiernie niższe niż samochodów używanych. Istnieje wiele powodów takiego stanu rzeczy, ale głównym z nich jest to, że używane samochody są bardziej ryzykowne dla pożyczkodawcy. Nowy samochód jest mniej podatny na zepsucie lub poważną awarię. Innym powodem, dla którego pożyczki na nowe samochody mają zwykle niższe oprocentowanie, jest to, że producenci samochodów i dealerzy często oferują promocyjne stawki na nowe auta w ramach marketingowej zachęty dla kupujących.

Po tych informacjach wstępnych przejdźmy teraz wreszcie do sedna materii. Zatem, jak znaleźć dobry kredyt na samochód? Cóż, odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest nigdy jednoznaczna, ale jest kilka sposobów na to by „wilk był syty i owca cała”. Jeżeli zdecydowałeś się na zakup nowego auta w salonie lub w komisie, podmiotem który zaoferuje Ci kredyt samochodowy będzie z pewnością odpowiedni bank, współpracujący stale z daną instytucją handlową. Nie warto jednak iść po najniższej linii oporu. Niezależnie od kredytów bankowych dostępnych powszechnie, powinno się zrobić dogłębne i szczegółowe rozeznanie na rynku.

Kalkulator kredytu samochodowego

Sprawdzenie atrakcyjnych kredytów samochodowych jest dzisiaj znacznie łatwiejsze dzięki ofensywie informatycznej Internetu., W sieci można odszukać wszystkie konieczne informacje na temat potencjalnych kredytodawców, warunków podpisania takiej umowy na zakup auta i ewentualnych przeszkód prawnych lub finansowych. Niezwykle pomocne są również łatwe w obsłudze narzędzia, takie jak przykładowo kalkulator kredytu samochodowego na https://kalkulator.vwbank.pl/ .Dzięki temu kalkulatorowi można w wygodny sposób porównać rozmaite oferty finansowania i jednocześnie obliczyć wysokość miesięcznej raty. Pozwala to zaoszczędzić mnóstwo czasu oraz dostosować warunki finansowania zakupu auta zgodnie z własnymi preferencjami i możliwościami portfela.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here