Czym różni się olej syntetyczny od oleju półsyntetycznego?

0
689
Oleje półsyntetyczne

Podstawą każdego silnika jest olej, który zapewnia mu odpowiednie smarowanie. Często posiadacze samochodów zapominają o jego wymianie, co niestety może mieć poważne konsekwencje. W wielu przypadkach zaleca się używanie oleju półsyntetycznego. Olej ten to mieszanka olei syntetycznych i mineralnych. Kiedy używać tego typu oleju? Gdzie najlepiej go kupić? Na te pytania oraz inne odpowiedź znajduje się w artykule poniżej.

Nie każdy samochód, a tak właściwie jego silnik wymaga oleju syntetycznego. Oleje półsyntetyczne nazywany również semi-syntetykami powstają w wyniku destylacji ropy naftowej. Około 30% ich bazy stanowią syntetyki, co sprawia, że są on lepsze dla silnika niż oleje mineralne. Wyróżniają się one dobrą ceną w stosunku do jakości. Ich używanie zapewnia długą żywotność silnika, co jest niezwykle pożądane przez właścicieli samochodów. Nic więc dziwnego, że ta grupa olejów jest chętnie wybierana przez konsumentów. Jak mieć pewność, że wybrany olej będzie najlepszy dla naszego silnika? Jak być pewnym, że dajemy mu maksymalnie dobrą ochronę, która idzie w parze ze stosunkowo niską ceną? Na te pytania odpowiedź znajduje się w dalszej części tego artykułu.

Na jaki olej się zdecydować? Gdzie szukać rzetelnej porady? Jakie oleje półsyntetyczne są najlepsze?

Zawsze najlepszym źródłem informacji będzie mechanik samochodowy, który doradzi nam olej dostosowany do potrzeb naszego silnika. Gdy nie jesteśmy osobami za bardzo znającymi się na samochodach lepiej nie sprawdzać takich informacji na forach internetowych. Niestety nie koniecznie mamy pewność, że ktoś kto napisał swój komentarz ma pojęcie o czym mówi. W ten sposób możemy zostać wprowadzeni w błąd, który może nas sporo kosztować. Dobór najlepszego oleju silnikowego dla naszego samochodu jest istotnym elementem dbania o jego kondycję. Używając dobrego oleju mamy gwarancję, że nasz silnik będzie działał przez długi czas bez żadnych zarzutów. Oleje półsyntetyczne dostępne są na wszystkich stacjach paliw oraz w sklepach oferujących artykuły motoryzacyjne. Należy jednak pamiętać, że oleje dobrze jest kupować w miejscach, gdzie nie zalegają one zbyt długo na sklepowej półce i są przechowywane w odpowiedni sposób. Jest to bardzo ważne, aby mieć pewność, że olej nie stracił swoich właściwości i będzie w pełni chronił silnik naszego samochodu. Oczywiście absolutną podstawą jest regularne wymienianie i dolewanie oleju. Powinien o tym pamiętać każdy posiadacz samochodu bez względu na wiek pojazdu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here