Nauka gry na pianinie

0
2091
Nauka gry na pianinie

Jak zacząć?

Rozpoczęcie nauki gry na pianinie to wielkie wyzwanie. Zacząć może nie jest wcale tak ciężko, ale problem może pojawić się, jeżeli chodzi o wytrwałość i zapał do ćwiczeń, który jest niezbędny podczas nauki gry na jakimkolwiek instrumencie.

Przede wszystkim, aby zacząć naukę gry na pianinie, należy znaleźć dobrego nauczyciela. Oczywiście, istnieją wyjątki, osoby, które twierdzą, że można nauczyć się gry na instrumencie samemu, pobierając przykładowo materiały do nauki gry na pianinie z internetu. Jednak w większości przypadków nauczyciel jest niezbędny. Chociażby po to, aby dodać nam wspomnianej motywacji. Jeżeli jesteśmy pod czyimś czujnym i bacznym okiem, to nie będzie nam już tak łatwo opuszczać codziennych treningów na pianinie, ponieważ będziemy mieć świadomość, że nasz nauczyciel z pewnością sprawdzi, czy odrobiliśmy zadanie domowe. Ponadto, nauczyciel pozwoli nam opanować prawidłową technikę gry na instrumencie, ucząc się samemu, często zdarza się, że od początku utrwalamy złe nawyki – chociażby w kwestii ułożenia rąk na klawiszach fortepianu, co potem bardzo ciężko jest skorygować. Nauczyciel będzie czuwał od samego początku, aby takie złe nawyki nie wkradły się do naszych codziennych ćwiczeń. Dlatego więc na pytanie jak zacząc naukę gry na fortepianie, odpowiedź brzmi: poszukaj dobrego nauczyciela!

Własne pianino

Kolejnym krokiem, aby zacząć grać na pianinie jest kupno instrumentu. Jeśli masz już wybranego nauczyciela to z pewnością będziesz mógł liczyć na jego pomoc podczas wyboru instrumentu. Obecnie na rynku dostępne są różne pianina: tradycyjne oraz elektryczne. To jakie wybierzesz, zależy przede wszystkim od Twoich możliwości finansowych. Jeżeli chcesz, aby Twój sprzęt był bardziej mobilny – możesz zdecydować się na przenośny keyboard i to na nim rozpocząć swoją przygodę z klawiszami. Z pewnością jednak, warto wybór skonsultować z osobą, która choć odrobinę zna się na pianinach.

Książki i materiały do nauki

Jeśli mamy już nauczyciela i instrument, to możemy zacząć działać. I pojawia się kolejne, istotne pytanie: z czego się uczyć i skąd brać materiały do nauki gry na pianinie? Tutaj oczywiście też z pomocą powinien przyjść nam nasz nauczyciel, którego wybraliśmy na samym początku. Zazwyczaj nauczyciel wybiera sobie książkę, podręcznik, kóry chce realizować podczas zajęć, według swojej najlepszej wiedzy i doświadczenia. Oczywiście, możesz sam zaproponować podręcznik, jeżeli masz już jakieś doświadczenie lub preferencje w tej kwestii, nauczyciel z pewnością nie będzie miał z tym problemu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here