Liposukcja – nowoczesna oręż w walce z tłuszczem

0
1175
Liposukcja – nowoczesna oręż w walce z tłuszczem

Otyłość negatywnie wpływa na poczucie własnej wartości i atrakcyjności. Osoby borykające się z nadmiarem kilogramów często nie są w stanie osiągnąć wymarzonego wyglądu dzięki diecie i ćwiczeniom. Z pomocą przychodzi im wtedy medycyna estetyczna.

Ewolucja zabiegu liposukcji

Pierwsze próby chirurgicznego usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej miały miejsce już w latach 60-tych XX wieku. Jako pierwsi zabieg odsysania tłuszczu zaczęli wykonywać chirurdzy z Europy. Liposukcja wyglądała wtedy zupełnie inaczej niż obecnie, ponieważ do jej przeprowadzania używano prymitywnej techniki opartej na łyżeczkowaniu. Sam zabieg obarczony był wysokim ryzykiem powikłań, dlatego też szybko zaczęto go modyfikować.

W latach 80-tych i 90-tych XX wieku liposukcją zaczęło interesować się wielu chirurgów ze Stanów Zjednoczonych. Eksperymentowano z różnymi technikami i narzędziami, a także metodami znieczulania pacjentów. W ciągu następnych 30-tu lat zabieg tzw. lipo przeszedł wiele modyfikacji. Obecnie odsysanie tłuszczu można wykonywać za pomocą kilku technik, z których najpopularniejsze to: liposukcja ssąca (SAL), liposukcja z podwójną kaniulą (TCAL, TCL) oraz liposukcja laserowa (I-lipo).

Jak przebiega zabieg?

Liposukcja to zabieg charakteryzujący się dużą ingerencją w ciało. Aby zminimalizować ryzyko powikłań należy ściśle dostosować się do zaleceń lekarza. Przed zabiegiem konieczne jest wykonanie badań krwi i moczu. Należy również zrezygnować z palenia papierosów na miesiąc wcześniej. Wskazane jest także stosowanie specjalnej diety.

Standardowa metoda liposukcji ssącej sprowadza się do wykonania nacięć na skórze przez które wprowadzana jest kaniula. Kaniula podłączona jest do maszyny próżniowej. Chirurg popycha kaniulę do przodu, a następnie przesuwa ją w tył. Dzięki temu ruchowi komórki tłuszczowe są rozbijane i następuje odsysanie tłuszczu.

Czy każdy może poddać się liposukcji?

Jeżeli chodzi o zabieg medycyny estetycznej taki, jak liposukcja cena jest dość wysoka. Osoba decydująca się na niego musi być przygotowana na koszt rzędu kilku tysięcy złotych. Warto wcześniej rozeznać się w ofertach różnych klinik, aby wybrać doświadczonego specjalistę, cieszącego się dobrą opinią wśród klientów. Kiedy dojdziemy do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem dla nas będzie liposukcja cena nie powinna odgrywać decydującej roli przy wyborze kliniki.

Warto pamiętać o tym, że zabieg ten nie służy odchudzaniu, lecz modelowaniu sylwetki. Odsysanie tłuszczu choć brzmi niewinnie może być sporym obciążeniem dla organizmu. Zabiegowi nie powinny poddawać się osoby z bardzo dużą otyłością lub cierpiące na schorzenia przewlekłe i autoimmunologiczne. Wybór doświadczonego chirurga oraz odpowiednie przygotowanie się do zabiegu znacznie zwiększą prawdopodobieństwo tego, że efekty odsysania tłuszczu będą zadowalające.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here