Kim jest wieloryb kryptowalutowy i jak działa na giełdzie? 

0
1053
kryptowaluty

Kryptowaluty cieszą się w dzisiejszych czasach bardzo dużą popularnością. Co roku inwestorzy decydują się na spróbowanie swoich sił w handlu internetową walutą. Kurs kryptowalut jednak jest niestabilny i cały czas się waha. Jednym z powodów takiej sytuacji są wieloryby kryptowalutowe. Dzisiaj opowiemy czym dokładnie one są i jak wpływają na notowania kryptowalut. Jesteście ciekawi? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://wlaczsienaprzyszlosc.pl/wieloryb-kryptowalutowy-kto-to-jest-i-jak-dziala-na-gieldzie/ 

Kim są wieloryby kryptowalutowe? 

Każdy przynajmniej raz w życiu słyszał określenie”gruba ryba”. Jest synonimem osoby, która ma znaczenie w danej dziedzinie, najczęściej w biznesie. Jednak wszyscy wiemy, że od ryb większe są wieloryby. Jak możemy się więc domyślać, nazwa „kryptowalutowy wieloryb” może odnosić się do kogoś, kto ma ogromny wpływ na rynek kryptowalut. W największym skrócie wielorybami kryptowalutowymi są po prostu jedymi z największych inwestorów kryptowalut, a zwłaszcza Bitcoina. 

Wpływ wieloryba kryptowalut na rynek 

Wieloryby kryptowalutowe obracają setkami, a nawet milionami dolarów, a wszystko za sprawą posiadanych kryptowalut. Ich posunięcia widoczne są na giełdowym wykresach. W szczególny sposób wpływają na ceny kryptowaluty. Kiedy zaczynają je sprzedawać w ogromnych ilościach, ich cena spada. Obniżenie wartości ma charakter nagły i skokowy. To zaś wpływa na decyzję mniejszych graczy, którzy szybko sprzedają swoje zasoby kryptowalut, co zmniejsza jeszcze bardziej ich ceny. 

Rzadko kiedy wieloryby bitcoinów handlują samotni, raczej koordynują swoje działania. Przyczyniają się do ciągłego wzrostu kryptowaluty. Ich poczynania wpływają znacznie na skoki i wartości, a ostatecznie trend jest zwyżkowy. Prawdą jest, że handel kryptowalutami jest zbyt opłacalny, żeby najwięksi inwestorzy mogli pozwolić sobie na jego upadek. Należy pamiętać, że ich działanie mają charakter w przemyślany i celowy. 

Oceaniczna analogia na rynku bitcoina 

Okazuje się, że wcale nie wieloryb określa posiadaczy największej ilości kryptowalut. Chociaż powszechnie mówi się tylko wielorybach, to na rynku cyfrowych aktywów, największymi rybami w ekosystemie są humbaki. Do ich kategorii zalicza się posiadaczy bitcoinów, którzy na swoich rachunkach zgromadzili co najmniej 5000 monet. Na początku 2021 roku Bitcoin osiągnął rekordową cenę ponad 58 tyś dolarów. Oznacza to, że ,,humbaki” wzbogacili się o kwoty 290 mln dolarów. 

Zobacz też: http://www.jippon.pl/czy-jubiler-to-dobry-zawod/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here