Kiedy najlepiej pojechać do Gruzji i Armenii?

0
1330
Kiedy najlepiej pojechać do Gruzji i Armenii?

Wycieczki do Armenii i Gruzji to całkiem ciekawa propozycja dla tych, którzy lubią wyprawy pełne wrażeń. W krajach tych możemy zaobserwować spore zróżnicowanie klimatu oraz rzeźby terenu, dzięki czemu mamy do czynienia z zupełnie odmiennymi warunkami mimo niewielkiej przestrzeni. Jeśli chcemy wybrać najlepszą porę na wizytę w którymś z tych dwóch krajów, warto wcześniej zastanowić się nad tym, jaki jest cel naszej podróży oraz, jakie aktywności mamy zamiar podejmować. Jeśli już to zaplanujemy, wybór odpowiedniego terminu nie powinien być dla nas problemem.

Dlaczego warto wybrać lato?

Jest to pora roku popularna przede wszystkim ze względu na większą ilość wolnego czasu oraz wysokie temperatury. W tym czasie świetnym wyborem okazuje się wycieczka objazdowa, podczas której mamy okazję spędzić kilka dni nad morzem oraz kolejnych kilka na terenach górzystych, idealnych do dłuższych wędrówek. Okres letni jest świetnym czasem na wakacje w Armenii i Gruzji dla tych, którzy uwielbiają wysokie temperatury oraz kąpiele w gorącym morzu. Wody Morza Czarnego mogą w tym czasie osiągać nawet do +30 stopni a wilgotność powietrza sięga nawet 90%. Lato jest również doskonałym czasem na wysokogórskie wędrówki. Pokrywa śnieżna osiąga wtedy minimalny zasięg, dzięki czemu mamy możliwość podziwiania bujnej roślinności, pełnej ziół i kwiatów. Planując wycieczki do Armenii i Gruzji (www.wytworniawypraw.pl/wyprawy/19,gruzja-armenia-waw) należy jednak pamiętać, że w tamtejszych rejonach górskich panuje szczególnie kapryśna aura pogodowa. Cyrkulacja powietrza jest tam bardzo zmienna i przynosi odmienną pogodę, co oznacza, że często w dzień z nieba leje się żar, natomiast nocą występują opady deszczu. Warto również zaznaczyć, że wycieczka objazdowa latem to świetny sposób na poznanie wiejskich świąt i tradycji poprzez udział w licznych festiwalach i hucznych obchodach.

A może lepiej wybrać jesień i zimę?

Jesienią na tych terenach panują zdecydowanie niższe temperatury, dlatego ta pora roku jest idealna dla tych, którzy nie lubią upałów. Jest to również dobra pora na wycieczki do Armenii i Gruzji w celu zwiedzania licznych zabytków, co będzie znacznie łatwiejsze bez lejącego się z nieba żaru. Jest to również okres zbiorów takich owoców jak mandarynki, winogrona oraz granaty. Wtedy też rusza produkcja nowego wina. Świetnym pomysłem jest zatem w tym czasie wycieczka objazdowa, podczas której mamy szansę zobaczenia wszystkich najważniejszych zabytków oraz obserwowania zbiorów i tradycji z nimi związanych. Jesienią większość szlaków górskich, zwłaszcza w ich wyższych partiach, jest już niedostępna, ale lasy liściaste porastające dolne segmenty niewątpliwie zapewnią niezapomniane wrażenia wizualne.

Zima to najlepszy czas na wycieczki do Gruzji i Armenii dla amatorów białego szaleństwa. Znajdziemy tutaj kilka kurortów narciarskich, wokół których znajdują się również inne atrakcje turystyczne. Ta pora roku nie sprzyja takim aktywnościom jak wycieczka objazdowa, ale za to stwarza świetne warunki dla tych, którzy chcą aktywnie spędzać czas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here