Kiedy i który kupić smartfon Motorola? 5 modeli wartych rozwagi

0
1536
Kiedy i który kupić smartfon Motorola

Niektórzy są zdania, że producenci telefonów w zasadzie nie są w stanie zaskoczyć już niczym konkretnym, a ewentualnie różnice między poszczególnymi smartfonami dotyczą designu oraz szczegółów, do których wagę przywiązują gadżeciarze. Czy to prawda? Niekoniecznie, i nie mamy tutaj na myśli tylko tego, że wraz z kolejnymi nowinkami producenci przyspieszają procesor czy dokładają pamięci. Co jakiś czas na rynku pojawia się bowiem model, który naprawdę potrafi zaskoczyć. Jak jest w przypadku smartfonów Motorola?

1. Motorola One Macro

2. Motorola Moto G8 Plus

3. Motorola Moto X Play

4. Motorola One Action

5. Przyszłość: który kupić smartfon Motorola w najbliższym czasie?

Co ciekawe, wśród telefonów Motoroli nie brakuje zarówno modeli budżetowych, jak i nieco droższych. Który kupić smartfon Motorola, aby spełniał konkretne oczekiwania? Co wyróżnia smartfony Motorola od propozycji innych producentów?

Motorola One Macro

Motorola One Macro to tańszy smartfon Motorola. W porównaniu do jego krewniaków z linii One nie znajdziemy tutaj żadnych szczególnej rewelacji, chociaż to właśnie w tym modelu pojawił się przedni aparat. Ekran o przekątnej 6,2 cali zachowuje znane już u producenta proporcje 19:9, korzystając z rozdzielczości HD+. Ośmiordzeniowy procesom, 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci to wartości zupełnie przyzwoite, jeśli chodzi o codzienne użytkowanie. To, co wyróżnia smartfony Motorola, to długi czas pracy na jednym ładowaniu baterii i nie inaczej jest także w tym przypadku. Producent deklaruje 8 godzin działania po kwadransie ładowania. Przeglądając w RTV Euro AGD smartfony można zauważyć, że inne modele Motoroli pozwalają osiągnąć podobny efekt.

Aparat w Motoroli One Macro nie jest nadzwyczajny, jednak patrząc przez pryzmat stosunku jakości do ceny nie można narzekać.

Motorola Moto G8 Plus

To przedstawiciel serii Moto G, tym razem w ósmej odsłonie. Wśród nowinek wymienić warto sztuczną inteligencję, dźwięk dolby oraz niezły aparat. Całość działa na procesorze Qualcomm Snapdragon 665. Ekran jest o 0,1 cala większy niż w Motoroli One Macro (6,3), ma proporcje 19:9 oraz rozdzielczość Full HD+. Ciekawym bonusem jest hydrofobowa powłoka, poprawiająca komfort korzystania w nienajlepszej pogodzie.

Producent podkreśla wykorzystanie technologii Quad Pixel w systemie aparatów, dzięki czemu Moto G8 Plus osiąga najlepsze parametry spośród wszystkich modeli Motoroli, w tym wysoką czułość przy zdjęciach nocnych i słabym oświetleniu. Obiektyw 117 stopni pozwala nagrywać w pionie, a odtwarzać w poziomie, co niewątpliwie stanowi ciekawą nowinkę. Mówiąc o aparacie, nie sposób pominąć także czujnika głębi oraz kilka trybów portretowych w trybie selfie.

Motorola Moto X Play

Motorola Moto X Play to, zdaniem producenta, 30 godzin korzystania bez konieczności ładowania telefonu. Wartość tę mocno podkreśla się w materiałach promujących ten model, można go więc uznać za kluczowy. Rzeczywiście, chociaż na rynku są dostępne telefony o lepszych parametrach w tym względzie, często dłuższy czas pracy wiąże się z większą grubością smartfona, a więc i gorszą ergonomią, i mniej korzystnym wyglądem.

Na tle modeli konkurencyjnych Motorolę Moto X Play wyróżnia także aparat o rozdzielczości 21 MP z technologią HDR i bardzo intuicyjnym ustawianiem ostrości. Uwagę warto zwrócić na szkło zabezpieczone przed zarysowaniem oraz specjalną nano powłokę, chroniącą przed zawilgoceniem urządzenia. W stosunku do jakości Motorola Moto X Play to nadal bardzo korzystna cena.

Motorola One Action

Motorola One Action to kolejna propozycja niskobudżetowa z ekranem o przekątnej 6,3 cala, o rozdzielczości Full HD+, a dodatkowo proporcjach 21:9. Najważniejszym wyróżnikiem tego modelu jest jednak kamera akcji, pozwalająca nagrywać filmy w pionie, a później odtwarzać je w wariancie poziomym. Pojawia się tutaj także, wspomniana już przy okazji modelu Moto G8 Plus, technologia Quad Pixel, dająca zdjęciom lepszą jakość przy kiepskim świetle.

Ten model pozwala na korzystanie z dwóch kart SIM, płatności zbliżeniowe telefonem, wyposażony został także w port słuchawkowy i Bluetooth. Wszystko to przy bardzo korzystnej cenie.

Przyszłość: który kupić smartfon Motorola w najbliższym czasie?

Na koniec do omówienia pozostaje Motorola Razr, której pojawienie się na rynku w lutym 2020 roku okrzyknięto powrotem legendy. Producent postanowił sięgnąć po swój niegdysiejszy hit, czyli telefon z klapką i przedstawić go w całkowicie nowym wcieleniu. Zaraz po otworzeniu niepozornego elementu oczom użytkownika ukazuje się ekran OLED o przekątnej 6,2 cala. Ekran zewnętrzny ma 2,7 cala. Złożony smartfon daje efekt dość grubej, ale kompaktowej cegiełki. Wygląda to spektakularnie, choć kwestie techniczne mogą zastanawiać.

Procesor Snapdragon 710 znany jest raczej ze średniej półki cenowej, a pojemność baterii (2510 mAh) także nie imponuje. Sama Motorola Razr zaś cenowo plasuje się znacznie wyżej. 6 GB pamięci RAM i 128 GB wbudowanej pamięci może satysfakcjonować. Czy warto kupić nową Motorolę? Tu każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Wygląd z całą pewnością nawiązuje do klimatu legendy. Parametry techniczne w tej cenie mogłyby być lepsze, jednak na codzienne użytkowanie wystarczą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here