Karboksyterapia – zabieg przywracający młodość

0
1295
Karboksyterapia - zabieg przywracający młodość

Upływający czas, stres, nieprawidłowe odżywianie czy zanieczyszczenie powietrza negatywnie odbijają się na naszym zdrowiu i skórze. Pierwsze zmarszczki, które pojawiają się zdecydowanie za wcześnie i cera, która nie lśni zdrowym blaskiem są najczęstszym powodem, dla którego poddajemy się różnorodnym zabiegom tj. karboksyterapia.

Karboksyterapia – zabieg o wysokiej skuteczności

Karboksyterapia jest zabiegiem polegającym na wstrzykiwaniu pod skórę dwutlenku węgla. Znany od 100 lat cieszy się coraz większą popularnością w gabinetach kosmetycznych. Jest ona zabiegiem średnio inwazyjnym, który nie wymaga wielu przygotowań. Do wstrzykiwań podskórnych wykorzystywany jest medyczny dwutlenek węgla, który poprawia wygląd skóry. Zabieg może być przeprowadzany na całym ciele – nie tylko na twarzy czy szyi, a jego cena jest zależna od powierzchni poddawanej ostrzykiwaniu i stanu skóry przed podjęciem terapii. Warto dodać, że efekt zabiegu jest natychmiastowy.

Przebieg karboksyterapii i jej cel

Jak już wskazano, karboksyterapia jest związana z iniekcją podskórną aktywnego preparatu. Musi być wykonana w salonie kosmetycznym przez wykwalifikowany personel – nie ma więc mowy o chałupniczym przeprowadzeniu terapii. Zarówno wprowadzenie igły, jak i wstrzyknięcie medycznego CO2 wymaga profesjonalizmu i precyzji. Osoba przeprowadzająca zabieg musi kontrolować aplikowane dawki preparatu oraz głębokość śródskórnego lub podskórnego wkłucia.

Po aplikacji substancja przenika do tkanek i powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, a ponadto CO2 rozpoczyna stymulację tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Podczas samego zabiegu osoba poddająca się tej terapii może odczuwać niewielkie rozpychanie naczyń,a także minimalny ból. Efekt pracy preparatu jest także widoczny na zewnątrz. Zaaplikowany gaz „wędruje” pod skórą rozchodząc się po kolejnych komórkach tkanek. Jego działanie jest wszechstronne – oprócz niwelowania niedoskonałości tj. zmarszczki, karboksyterapia rozszerza naczynia krwionośne poprawiając ich ukrwienie. Takie działanie bezpośrednio wpływa na odżywienie skóry i stymuluje ją do efektywnej regeneracji. Wywołany w kontrolowany sposób stan zapalny jest bodźcem do zwiększonej produkcji kolagenu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here