Wygodne i komfortowe ogrzewanie na podczerwień

0
1212
Wygodne i komfortowe ogrzewanie na podczerwień

Ogrzewanie elektryczne z zastosowaniem paneli grzewczych cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród użytkowników nowych domów. Chętnie sięgają po nie także osoby, które szukają alternatyw dla pieca typu CO w starszych domach. Jest komfortowe i pozwala zadbać o estetykę pomieszczenia, jednocześnie znacząco ograniczając nakłady pracy i wydatki na opał.

Korzyści dla zdrowia, jakie dają nowoczesne panele grzewcze

Wiele osób wskazuje, że tradycyjne w polskich domach kaloryfery nie sprawdzają się w wielu sytuacjach. Długo się nagrzewają, a unoszące się nad nimi powietrze jest „ciężkie”. Ponadto ogrzewanie domu z zastosowaniem pieca typu CO wymaga konieczności zakupu opału, długiego rozpalania, sprawdzania temperatury i zmagania się z niższą jakością powietrza np. w zimie.

W tym zakresie panele grzewcze są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, gdyż nie doprowadzają do emisji powietrza. Kurz nie unosi się, co pozytywnie wpływa na osoby uczulone, alergików i małe dzieci i znacząco pomaga w walce z chorobami.

Komfort oddychania 

W zakresie jakości powietrza w domu duże znaczenie ma fakt, że ogrzewanie na podczerwień wykazuje duże zalety zdrowotne. Ludzie od urodzenia posiadają możliwość absorbowania ciepła fal podczerwonych, które wpływają dobroczynnie na cały układ immunologiczny i system odpornościowy. Panele grzewcze ogrzewają nie ludzi w sposób bezpośredni, ale meble, ściany i przedmioty znajdujące się w domu. W dalszej kolejności ciepło to zostaje przeniesione na ludzi, co powoduje, że odczuwa się komfort i wysoką jakość podczas oddychania już w krótkiej chwili po włączeniu ogrzewania.

Alergia i astma a panele grzewcze w domu

Choć mówi się o tym rzadko, jednak w efekcie braku cyrkulacji powietrze w mieszkaniach pozostaje czystsze. Dzięki temu nie dochodzi do unoszenia się i osadzania kurzu, który mógłby być szkodliwy dla małych dzieci, alergików i osób w starszym wieku.

Dzięki innowacyjnym panelom, które wykorzystują podczerwień ściany w pomieszczeniach pozostają suche. Nie gromadzi się woda, pleść i nie rozwijają się grzyby. Na co dzień powoduje to znaczne udogodnienie dla osób chorych i zmagających się z astmą i niektórymi typami alergii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here