Jak zarabiać w internecie?

0
1452
Jak zarabiać w internecie?

Wiele osób, niezależnie czy młodych, czy starszych prędzej, czy później dowiaduje się, że jest szansa na zarobek w internecie. Jest to oczywiście prawda, w internecie można albo sobie dorobić do naszej stałej pensji, albo spróbować wyciągnąć zdecydowanie większe pieniądze. Pomysł wielu ludziom wydaje się fajny, ponieważ pracujemy z domu, nie musimy nigdzie wcześnie wstawać, nie mamy też nad sobą szefa, który stresuje nas swoją obecnością. Wyobrażamy siebie przed laptopem z kawą, siedzących w cieple, gdy na zewnątrz panuje zamieć, bądź leżących na leżaku w jakimś kurorcie wypoczynkowym z komputerem na kolanach. Wizje te oczywiście mogą się spełnić, bo zdobywanie pieniędzy w internecie jak najbardziej jest realne i też coraz bardziej popularne.
Najprędzej z takim zarobkiem kojarzą nam się dwa zajęcia. Pierwsze to działalność na YouTubie a drugie to pisanie swojego bloga.
Oczywiście można spróbować jednego i drugiego. W pierwszym przypadku, czyli w sytuacji, gdzie posiadamy swój własny kanał, na którym zamieszczamy nasze wideo, potrzeba zdecydowanie więcej sprzętu i własnego wkładu. Jest to praca bardzo dochodowa, jeżeli nasz kanał jest bardzo dobrze rozwinięty. Żeby tak było, musimy w jego prowadzenie włożyć bardzo dużo pracy. Potrzebujemy przede wszystkim pomysłu, który będzie świeży, bądź istniejącego już pomysłu, który przebije się na wyżyny. Kanałów bowiem jest mnóstwo i co chwilę powstaje jeszcze więcej nowych. Musimy przyciągnąć do siebie jak najlepiej widza i zatrzymać go na dłużej. Potrzebny nam będzie do tego też dobry sprzęt, którym będziemy nagrywać nasze filmy, ponieważ jakość staje się teraz coraz bardziej pożądana. Na pierwszym miejscu stoi oczywiście pomysł i nasza osobowość, ale jakość jest właśnie druga w kolejności.
Aby takie filmy przynosiły nam zysk, potrzeba także trochę czasu. Nie wygląda to tak, że na jednym filmiku będziemy w stanie zarobić kilkaset złotych, przynajmniej na początku. Sam serwis nie płaci zbyt wiele za oglądanie filmów, prawdziwe zarobki zaczynają się wtedy, gdy jakieś firmy się nami zainteresują. To właśnie za umieszczanie konkretnego produktu na naszych filmach i reklamowanie go, możemy spodziewać się większych sum. A żeby tak było, to właśnie musimy cieszyć się większą popularnością i nasze filmy muszą wyglądać dobrze jakościowo.
W przypadku bloga praca może wydawać się trochę łatwiejsza. Nie potrzebujemy tam żadnych kamer ani programów do obróbki wideo, które są bardzo drogie. Wystarczy zazwyczaj komputer z dostępem do internetu i świetny pomysł. Niestety z tym drugim bywa ciężko, ponieważ blogi też rosną jak grzyby po deszczu, a ich tematyka jest szeroka. Należy wpaść na pomysł, który również będzie świeży i przyciągnie czytelników, do tego wypada posiadać też lekkie pióro. W całej tej zabawie ważna jest też regularność. Czytelnicy nie mogą o nas zapomnieć i w najlepiej w równych odstępach powinni od nas otrzymywać zastrzyk treści.
Otrzymywanie pieniędzy sprowadza się w zasadzie do tego samego co w poprzednim przypadku. Dostajemy jakieś grosze za wyświetlenia, natomiast prawdziwe pieniądze zaczynają się wtedy, gdy reklamujemy na swojej stronie jakiś produkt, najlepiej zachwalając go jednocześnie.
Jak widać zarobek w internecie, w tych obu przypadkach, jest jak najbardziej możliwy i w zasadzie każdy może się za to zabrać. Wymaga to jednak od nas dużo czasu, świetnych pomysłów i oddaniu się w zasadzie temu w całości.
Są oczywiście prostsze metody na zarobienie pieniędzy, natomiast, nie będą one też tak bardzo dochodowe, jak wyżej wymienione przykłady. Bardziej sprawdzają się, gdy chcemy sobie tylko dorobić do naszej stałej pensji.
Jednym z takich przykładów jest na przykład wypełnianie ankiet. Jest mnóstwo stron w internecie, na których zamieszczane są ankiety z różnych dziedzin i za ich wypełnienie otrzymujemy wynagrodzenie. Jest to mało opłacalne, ponieważ ankieta zajmuje nam zazwyczaj kilka minut, często jest zupełnie bez sensu, a za jej wypełnienie możemy otrzymać 5 groszy. Jeżeli jednak potraktujemy to, jako dodatkowe zajęcie podczas oglądania filmu czy robienia zupełnie czegoś innego, to warto poklikać, ponieważ zawsze coś się uzbiera. Pieniądze na ziemi nie leżą, a nawet 50 zł w skali miesiąca, może spowodować, że będziemy mogli sobie kupić jakąś grę czy książkę, nie pomniejszając naszego budżetu domowego.
Drugim sposobem, który pewnie większość ludzi kojarzy, jest pisanie tekstów na zamówienie. Tu można zarobić zdecydowanie więcej, niż na klikaniu w ankiety, mimo to jest to też raczej sposób, który pozwoli nam zarobić dodatkowe kieszonkowe. Wszystko zależy od tego, ile czasu poświęcimy na pisanie i czy posiadamy lekkie pióro. Cała praca polega na tym, by znaleźć swoją ulubioną stronę, na której zleceniodawcy umieszczają tematy tekstów, jakich potrzebują. Zazwyczaj wybieramy swoją ulubioną tematykę i piszemy na określoną ilość znaków tekst, który musi zawierać jakieś słowa kluczowe. Dla osób, które lubią pisać, jest to bardzo przyjemny sposób na zarobek w internecie, niektórzy mogą traktować to nawet jako dochodowe hobby. W przypadku tej dziedziny zarobki są bardzo różne. Stawki przeliczane są zazwyczaj na 1000 znaków ze spacjami. Zaczynają się one nieraz od 1zł do kilkunastu złotych za 1000 znaków. Wszystko zależy od tego, co piszemy, czy to jest zwykły tekst preclowy, czy też tekst specjalistyczny. W przypadku tego drugiego musimy posiadać dosyć sporą wiedzę na temat konkretnej dziedziny, ale i wynagrodzenie jest zdecydowanie wyższe. Ważna jest też nasza wprawa i dobra znajomość gramatyki, bez tego nasze teksty będą po prostu odrzucane i nie dostaniemy za nie żadnej zapłaty.
Teraz gdy już wiemy, jakie bywają sposoby na zarobek w internecie, wystarczy zapytać się nas samych, w robieniu czego czulibyśmy się najlepiej. Potem trzeba znaleźć niszę, na którą jest zapotrzebowanie wśród konsumentów. Należy pamiętać jednak, że w żadnym przypadki nie dorobimy się wielkich pieniędzy od razy. Potrzebne jest wiele pracy i duża systematyczność w działaniu.

irelandstats.com/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here