Jak wygląda praca asystenta stomatologa?

0
1321
asystentka stomatologa

Asystent stomatologa to inaczej mówiąc jego druga ręka. Nie wykonuje on obowiązki, dzięki którym pomaga lekarzowi w przeprowadzeniu zabiegu. Przekonaj się, w jaki sposób wygląda praca osoby na takim stanowisku. Gdzie asystent stomatologa może znaleźć pracę oraz czy warto nim zostać? Być może jest to praca dla Ciebie! Jednak nie przekonasz się, dopóki nie sprawdzisz.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/asystent-stomatologa-jak-wyglada-praca/

Gdzie może pracować asystent stomatologa? 

Zaraz po zdaniu egzaminu zawodowego oraz odbierze dyplomu, tak naprawdę od razu możemy poszukiwać stanowiska pracy. Na rynku jest naprawdę wiele. Zaczynając od praktyki w przychodniach, zakładach oraz gabinetach dentystycznych. Asystent stomatologa przydaje się zarówno w gabinetach ogólnych, jak i w tych bardziej specjalistycznych. Oprócz tego pomoc takiej osoby przyda się w klinikach, rejestracjach medycznych lub oddziałach chirurgii twarzowo-szczękowej. Podejmując tą pracę sam możesz specjalizować się w pewnym wycinku stomatologii. To do Ciebie należy decyzja dotycząca tego, czy bardziej interesuje cię endodoncja, ortodoncja czy wsparcie ogólne.

Czy warto zostać asystentem stomatologa?

Oczywiście Takie pytanie będzie miało różną odpowiedź w zależności od człowieka. Oczywiście nie jest to praca lekka, łatwa oraz przyjemna. Tak naprawdę podzielasz z dentystą jego niedogodności w pracy, ale niestety nie zarobki. Jest to zajęcia odpowiedzialne oraz kompetentny, które wymaga czasu i precyzji działania. Dlaczego w takiej pracy przydaje się spora odporność na stres oraz cierpliwość. Dodatkowo pracujesz również z ludźmi, więc potrzebna będzie empatia i wyrozumiałość. Jeżeli lubisz pomagać innym, uspokajać bojących się bólu dzieci czy dorosłych, ta praca może wydawać ci się strzałem w dziesiątkę. Jednak nie będzie to zajęcie dla wszystkich. Nie każdy potrafi działać w stresie. Jednak każdy jest inny. Jednego będzie pasjonować praca z adrenaliną i w stresie, a inny będzie od takich obowiązków stronił.

Czym zajmuje się asystent stomatologa?

Do jego obowiązków będzie należało przede wszystkim utrzymanie czystości,dezynfekcja gabinetu jak i narzędzi dentystycznych. Dodatkowo na podstawie listy pacjentów musisz przygotować odpowiednie leki i materiały do wykonania zabiegu. Podczas wizyty pacjenta, zadbasz o jego dobre samopoczucie i komfort. W niektórych sytuacjach może się zdarzyć, że będziesz pomagać dentyście w leczeniu zęba, ponieważ zdarza się i tak.

Zobacz też: http://shafiarka.pl/zostac-asystentem-stomatologa/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here