Jak robić ładne zdjęcia na Instagrama?

0
1349
zdjęcia

Wielokrotnie zastanawialiście się, jak gwiazdy instagrama robią sobie zdjęcia, dzięki którym zdobywają tak wiele obserwujących. Instagram jest to portal społecznościowy, który może być nie tylko pasją, hobby czy ciekawym zajęciem na nudę, ale także może to być niejako waszym portfolio, którym możecie się pochwalić całemu światu. Jakie są jednak metody na wykonanie zdjęć, które przyciągną odbiorców swoją estetycznością i ciekawością. Przekonajcie się sami!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/zdjecia-na-instagram/

Czym wykonać zdjęcia na instagram?

Nie potrzebujecie od razu lustrzanki, która warta jest kilka tysięcy złotych, żeby robić artystyczne i piękne wizualnie zdjęcie. Jeżeli oczywiście posiadacie taki sprzęt to nic nie stoi was na przeszkodzie do tego, aby go używać. Jak najbardziej powinniście z niego wtedy skorzystać jednak nie jest to konieczne. Alternatywą dla profesjonalnego sprzętu może być wasz smartfon. Obecnie aparaty w smartfonach są coraz bardziej wybajerzone, posiadają więcej funkcji. Aparat taki, z pewnością zrobi równie piękne zdjęcia, a z pewnością będzie dobrą metodą, aby spróbować swoich sił w fotografii. Jeśli poczujecie, że jesteście w tym dobrzy, wówczas dobrze będzie zainwestować w lepszy sprzęt, chociaż też nie jest to wymóg konieczny do spełnienia. Wiele osób działających w internecie, czyli tzw. ’influencerów’’ zamiast używania lustrzanek korzysta np. z iPhone i przy jego pomocy tworzy piękne fotografie, które zdobywają tysiące polubień w zaledwie kilka chwil.

Jakie aplikacje wybrać do przerabiania zdjęć?

Zdjęcia, nawet te wykonywane profesjonalnym sprzętem jak np. lustrzanka, wymagają odpowiedniego przerobienia czy tak zwanego retuszu. Obecnie istnieje bardzo dużo darmowych aplikacji do przeróbki zdjęć. Możecie to zrobić zarówno na telefonie jak i na komputerze. W przypadku, w którym chcecie to zrobić na komputerze, możecie skorzystać z programów takich jak np. Photoshop, Gimp, LightRoom lub Canva. 

Jeżeli chodzi zaś o telefon. Ważną rolę odgrywa to jaki posiadacie system operacyjny. W takim przypadku inne aplikacje będą dla was dostępne. Aplikacje, które będą dostępne zarówno na iOS jak i na Androidzie czy Windowsie to: VSCO, mobilna wersja programu LiteRoom, B612, SNOW, SODA, Afterlight. 

Zobacz też: http://www.jezjerzy.pl/domowe-sposoby-na-walke-z-tradzikiem/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here