Ile wynosi rodzinne

0
1523
ile wynosi rodzinne

Rodzinne jest formą wsparcia finansowego dla rodziny, która ma dzieci. Chodzi o to żeby te pieniądze były wykorzystywane do opieki nad dzieckiem. Jeśli są dodatkowe pieniądze to na pewno będzie to na cieszyć. Nie są to duże kwoty, ale nawet tak niskie to w skali roku trochę się tego nazbiera, a tym bardziej, jeśli mamy kilkoro dzieci.

Kto może otrzymać zasiłek?

Jest przeznaczony dla rodziców czy to obiega czy jednego, ale również dla prawnego opiekuna dziecka. Jeśli jesteśmy faktycznymi opiekunami dziecka to również można będzie liczyć na to, że otrzymamy zasiłek rodzinny. Zasiłek przysługuje również wszystkim osobom, które się uczą. Co to znaczy? To, że dana osoba jest pełnoletnia, uczy się w szkole, ale nie posiada rodziców. Może być sierotą, albo rodzice nie mają praw do alimentów. Oczywiście nie jest aż tak łatwo otrzymać zasiłek, bo tutaj konieczne będzie jeszcze spełnienie jednego, ale za to najważniejszego wymogu, jakim są dochody. Obecnie na jednego członka rodziny nie może przypadać więcej niż 674 złote na miesiąc.

Jeśli posiadamy dziecko niepełnosprawne to ta kwota wynosi 764 złote. Nie jest to zbyt wiele tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę minimalną pensje w Polsce. Jeśli przekroczyliśmy wspomniane limity to nie eliminuje nas całkowicie z otrzymywania zasiłku. Otrzymamy taką kwotę, jaka będzie pomniejszona o wielkości, jaką nasz dochód przekroczył. Jeśli ktoś zarabia całkiem sporo pieniędzy to musi się liczyć z tym, że praktycznie nic nie otrzyma. Zasiłek rodzice otrzymują aż do pełnoletności dziecka albo, jeśli ma zamiar się dalej uczyć do ukończenia przez nie dwudziestu jeden lat. Jeśli dziecko zdecyduje się na studia to zasiłek rodzice otrzymują do dwudziestego czwartego roku życia.

rodzina nad morzem

Ile wynosi zasiłek?

Zasiłek uzależniony będzie od wieku dziecka. Jeśli dziecko nie ukończyło jeszcze pięciu lat to zasiłek rodzinny wyniesie dziewięćdziesiąt pięć złotych. Dla dziecka, które ma więcej niż pięć lat, ale mniej niż osiemnaście ten zasiłek wyniesie sto dwadzieścia cztery złote. Najwięcej otrzymują rodzice dziecka, które ukończyło osiemnaście lat i ma nie więcej niż dwadzieścia cztery lata. Wtedy ta kwota to sto trzydzieści pięć złotych. Im dziecko jest starsze tym więcej pieniędzy można na nie uzyskać, ale też wymagania takiego dziecka są bardzo duże, dlatego taka kwota nie jest wystarczająca na to żeby można było godnie za to żyć. Trzeba się jednak cieszyć z tego, że w ogóle się coś otrzymuje, bo nie wszyscy mają takie szczęście.

Dzisiaj mamy, 500+ ale jeszcze kilka lat temu rodziny musiały sobie radzić tylko z zasiłku rodzinnego. W rodzinach wielodzietnych rzadko, kiedy dzieci gdziekolwiek pojechały, a dzisiaj się to wszystko zmienia na lepsze. Każdy system ma swoje wady i zalety i 500+ też do tego należy. Jeśli ktoś ma szczęście i dostaje na jedno dziecko tyle pieniędzy to może się tylko cieszyć i powinien to w stu procentach wykorzystać. Wtedy cała rodzina będzie z tego bardzo, ale to bardzo zadowolona. Wiele osób nie miało na podstawowe wydatki, kiedy nie było tego dodatku. Na pewno wiele osób też się zastanawia czy jeśli przyjdzie ktoś nowy do władzy to będzie chciał pieniądze zabrać czy może zwiększyć kwotę? Niedługo będziemy się mogli o tym przekonać, bo do wyborów już nie pozostało wiele czasu.

rodzina

Dodatki do zasiłku rodzinnego

Każda rodzina, w której urodziło się dziecko otrzymuje tak zwane becikowe, które wynosi 1000 złotych. Jeśli mama zajmuje się dzieckiem i jest na urlopie wychowawczym to może liczyć na kolejne 400 złotych. Mama, która samotnie wychowuje dziecko może liczyć na zasiłek od 193 do 273 złotych. Z tym, że ta wyższa kwota odnosi się do dziecka niepełnosprawnego. Prawo do dodatkowego zasiłku mają rodziny wielodzietne. Za taką rodzinę uważana jest przynajmniej trójka dzieci. Dla dzieci niepełnosprawnych przewidziany są zasiłki w zależności od ich wieku dochodzące do 110 złotych. Jeśli dziecko zdecyduje się na podjęcie nauki poza miejscem zamieszkania to na dojazdy może otrzymać 113 złotych.

Ma również dodatek 69 złotych. Jeśli zsumujemy to wszystko to wyjdzie całkiem niezła kwota, dlatego warto się starać o te wszystkie dodatki. Jeśli nie za bardzo się w tym orientujemy, bo przepisy mogą się często zmieniać to trzeba dowiadywać się tego w urzędach. Tam wiedzą, jakie przepisy obowiązują i na pewno pomogą nam w wypełnieniu wszystkich potrzebnych wniosków. Pieniądze otrzymamy bardzo szybko, dlatego warto się tym tematem zainteresować. Wykorzystujmy każdą okazję do tego żeby można było mieć z tego jak najwięcej pieniędzy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here