Gwiezdne dekoracje – tapety inspirowane kosmosem

0
1034
Gwiezdne dekoracje

Mimo iż każdego roku badacze kosmosu dokonują nowych, przełomowych odkryć, to wciąż poznaliśmy jedynie znikomy fragment otaczającego nas Wszechświata. Przestrzeń międzygwiezdna skrywa przed człowiekiem niezliczone tajemnice. Między innymi z tego powodu jest tak inspirująca. O oryginalnych, ściennych dekoracjach inspirowanych kosmosem sporo opowiedział nam zaproszony do rozmowy ekspert. Polecił on szczególnie zwrócić uwagę na tapety. Kosmos to motyw posiadający naprawdę olbrzymi potencjał. Co ciekawe, ozdoby nawiązujące do tematu ciał niebieskich czy podróży międzygwiezdnych da się atrakcyjnie wpleść w różne stylistyki – nie tylko te nowoczesne, odowłujące się do klimatów science-fiction – powiedział nam zaproszony specjalista.

Gwiezdna tapeta na ścianę – kosmos jako temat dekoracji

Gwiezdna tapeta na ścianę

https://myloview.pl/tapety/wg-kategorii/kosmos/

Nie da się ukryć, iż na tle innych popularnych tematów ozdób ściennych kosmos jest wyborem wyjątkowym. Inspirowane nim dekoracje posiadają bardzo wyrazisty charakter, a także ciekawą estetykę. Z jednej strony są to niewątpliwie ważne zalety, jednak z drugiej trudno nie zgodzić się z zarzutem, iż wkomponowanie takich tapet w domowe aranżacje może stanowić spore wyzwanie. Poprosiliśmy więc eksperta z firmy Myloview specjalizującego się ściennych dekoracjach o kilka praktycznych porad, które pomogą nam w uzyskaniu satysfakcjonującego, spójnego efektu.

– Tapety przedstawiające przestrzeń kosmiczną faktycznie wyróżniają się na tyle innych opcji. Najczęściej są dekoracjami dość ciemnymi, na których dominują różne odcienie czerni, granatu oraz głębokiego fioletu. Równocześnie wprowadzają do otoczenia także mocne kontrasty. Gwiazdy czy planety są obiektami jasnymi, o intensywnych kolorach. Wkomponowanie takich efektownych wzorów w estetykę naszego mieszkania jest jednak dużo prostsze, niż pozornie mogłoby się wydawać. Wynika to częściowo z faktu, iż pod wieloma względami są to dekoracje uniwersalne. Przykładowo wspomniane przeze mnie ciemne barwy tapet przedstawiających kosmos gustownie łączą się zarówno z żywym, pogodnym otoczeniem, jak i pomieszczeniami o spokojnym, stonowanym charakterze. Pasują także do wnętrz o różnym przeznaczeniu. Tapeta ukazująca niebo pełne gwiazd doda bardzo wyrazistej atmosfery sypialni. Z powodzeniem możemy także posłużyć się taką ozdobą, aby uatrakcyjnić wygląd nowoczesnego salonu lub kameralnego gabinetu. Wzory o bardziej rozbudowanej estetyce, czyli na przykład tapety, na których widać różne kosmiczne obiekty – planety, asteroidy, mgławice – rewelacyjnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie pasuje efektowny wystrój. Takim pomieszczeniem jest na przykład pokój dorastającego nastolatka.

Wielobarwne tapety – kosmos pełen kolorów

Wielobarwne tapety – kosmos pełen kolorów

https://myloview.pl/tapety/

Wiele osób rozmyślając o kosmosie wyobraża sobie wielką, pustą i ciemną przestrzeń. Taki obraz raczej nie sugeruje, iż przestrzeń międzygwiezdna stanowi ciekawy temat od strony dekoracyjnej. Naszymi wątpliwościami podzieliliśmy się więc z zaproszonym ekspertem. Zapytaliśmy go, czy faktycznie wszystkie tapety z kosmosem muszą być obowiązkowo utrzymane w ciemnych tonacjach.

Od razu i jednoznacznie odpowiem na to pytanie – absolutnie nie! Choć wzory z czarną lub granatową przestrzenią oraz jasnymi punkcikami gwiazda należą do najpopularniejszych wzorów , to jednak przeglądając inne opcje znajdziemy dla nich wiele barwnych alternatyw. Każdy, kto przeglądał kiedyś fotografie kosmosu, wie iż zobaczyć możemy w nim wiele barw. Przykładowo mgławice są obiektami potrafiącymi posiadać intensywne, niemal tęczowe kolory. Szukając żywych tonacji w kosmosie nie musimy jednak sięgać aż tak daleko. Na dobrą sprawę każda ze znajdujących się w naszym układzie słonecznym planet posiada swoją własną, charakterystyczną barwę i estetykę. Właśnie dlatego pośród inspirowanych kosmosem tapet znajdziemy również dekoracje o wielu różnych kolorach.

Wesoła tapeta – kosmos dla dzieci

Wesoła tapeta – kosmos dla dzieci

Opowiadając nam o tapetach ukazujących kosmos, ekspert zwrócił szczególną uwagę na jeszcze jeden ich rodzaj – wzory dedykowane dzieciom. Tego typu ozdoby wyróżniają się szczególną estetyką, dostosowaną do gustu najmłodszych. Korzystając z okazji, poprosiliśmy specjalistę o kilka praktycznych porad na wykorzystanie tych dekoracji.

– Kosmiczne tapety dedykowane dzieciom możemy dodatkowo podzielić na dwie kategorie. W pierwszej z nich znajdziemy ozdoby przeznaczone dla maluchów. Tego typu wzory wypełnione są rysunkowymi motywami, które kojarzy każdy maluch: postaciami astronautów i ufoludków, uśmiechniętymi gwiazdkami, kometami z długimi ogonami. Oczywiście ozdabiając pokój dziecka starszego musimy znaleźć całkiem inną dekorację. W takim przypadku sprawdzą się więc tapety z drugiej kategorii – posiadające walor edukacyjny. Przykładem takiej dekoracji może być wzór pokazujący nasz układ słoneczny z nazwami poszczególnych planet.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here