Depilacja okolic bikini – która metoda najlepsza?

0
1306
Depilacja okolic bikini

Jedne sposoby są szybkie, lecz mało efektywne, inne skuteczne, choć bardzo bolesne. Dowiedz się jak usuwać zbędne owłosienie oraz jak zrobić to raz na zawsze.

Gładkie ciało, to oznaka czystości i właściwej pielęgnacji. Skóra jest przyjemna w dotyku, wygląda estetycznie, a także lepiej absorbuje składniki odżywcze z kosmetyków. Trudno pominąć tu również względy higieniczne. Depilacja aktualnie nie jest tylko obowiązkiem kobiet. Coraz częściej decydują się na nią mężczyźni: https://epilira.com/produkt/depilacja-dla-mezczyzn/depilacja-laserowa-miejsc-intymnych/.  Jakie metody usuwania zbędnego owłosienia mamy do dyspozycji i która z nich jest najskuteczniejsza?

Golenie okolic bikini

Najczęściej używanym narzędziem jest maszynka do golenia. Wydaje się to być sposób najszybszy, bezbolesny i najtańszy. Niestety są to tylko pozory. Włosy w miejscach intymnych są bardzo grube i sztywne. Już na drugi dzień po goleniu zaczynają kłóć. W okresie wakacyjnym, podczas codziennych pobytów na plaży, czy nad basenem, trzeba się golić każdego dnia. Co więcej, często może dochodzić do podrażnień delikatnej skóry. Powstają na niej czerwone krostki, pojawia się pieczenie i zaczerwienienia. Kwestia kosztów również nie jest tak oczywista w momencie, kiedy podsumujemy roczny wydatek na maszynki, piankę lub żel do golenia i balsam łagodzący.

Depilacja mechaniczna, chemiczna lub woskiem

Depilacja jest metodą znacznie efektywniejszą. Gładka skóra utrzymuje się do kilku tygodni po zabiegu. Niestety zarówno użycia depilatora, jak i wosku nie poleca się osobom o niskim progu bólowym. Wyrywanie włosków, które wcześniej należy zapuścić, jest bolesne i na tyle inwazyjne, że zwykle pozostawia ślady na skórze, które z reguły znikają po 1-2 dniach. Depilując ciało woskiem lub urządzeniem elektrycznym, należy się liczyć z wrastaniem pojedynczych włosków. Bezbolesnym zabiegiem jest depilacja kremem, jednak nie każdy je toleruje. Chemiczny skład może mieć negatywny wpływ na cienką skórę okolic bikini, a nawet powodować reakcje alergiczne.

Czy można usunąć owłosienie na stałe?

Coraz większym powodzeniem cieszy się depilacja laserowa okolic bikini. Już po pierwszym zabiegu widać efekty, a po wykonaniu serii, możesz pożegnać się z niechcianym owłosieniem. Metoda ta jest bezbolesna i nie podrażnia skóry. Jest to najlepszy sposób na gładką okolicę bikini, gdzie skóra jest wyjątkowo cienka i wrażliwa, a włosy grube i sztywne. Sprawdź cennik i ofertę na stronie profesjonalnego gabinetu https://epilira.com/produkt/depilacja-dla-kobiet/depilacja-laserowa-okolic-bikini/. Korzystaj z nowoczesnych rozwiązań, by cieszyć się gładkim ciałem nie tylko w ciągu lata, a przez resztę życia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here