Co jeść, aby mieć piękne i zdrowe włosy?

0
1173
włosy
fot.: pexels.com

Gęste i lśniące włosy, to marzenie każdej kobiety. Co jednak w sytuacji, kiedy są one słabe i wymagają szeregu witamin? Okazuje się, że można to rozwiązać poprzez odpowiednią dietę. Według badań, to właśnie produkty spożywcze bogate w witaminy i minerały, przyczyniają się do wzrostu zdrowych włosów.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/dieta-dla-wlosow/

Nieodpowiednia dieta, która niszczy włosy

Pośpiech, stres i nieodpowiednia dieta, potrafią mieć znaczący wpływ na kondycje naszego organizmu. Jednym z pierwszych tego objawów, są właśnie osłabione włosy. Można wówczas zauważyć ich nadmierną łamliwość i brak blasku.

W przypadku produktów spożywczych, które niekorzystnie wpływają na włosy, to należą do nich m.in. picie zbyt dużych ilości kawy, herbaty i alkoholu; spożywanie potraw zawierających nasycone tłuszcze zwierzęce (np. frytki); nadmiar słodyczy, białego pieczywa, cukrów prostych (znajdują się one w owocach), a także nadmierne spożywanie np. szpinaku, który utrudnia przyswajanie wapnia.

Dieta na zdrowe włosy

Aby móc się cieszyć pięknymi i zdrowymi włosami, warto uwzględnić w swojej diecie dużo kwasów tłuszczowych Omega-3, białka, witamin A, D oraz witamin z grupy B. Produkty bogate w te składniki odżywcze, pozytywnie wpływają na stan i kondycję włosów oraz sposób ukrwienia skóry głowy.

Witaminy te są istotne w szczególności w okresie letnim. Warto pamiętać, że to właśnie wtedy włosy narażone są na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych, które mogą mieć negatywny wpływ na ich strukturę.

Zbilansowana dieta, która poprawi stan włosów powinna być bogata w żelazo, selen, ciemnozielone warzywa, rośliny strączkowe oraz białko. Zaleca się unikania przetworzonej żywności oraz fast foodów. Warto zmniejszyć także ilości spożywanego tłuszczu i ograniczyć sól.

Należy pamiętać, że nie wszystkie problemy związane z włosami, można wyeliminować poprzez dietę. Czasami konieczna jest wizyta u lekarza, który określi, jakie mogą być inne przyczyny osłabienia włosów.

Przeczytaj też: http://shafiarka.pl/praktyczne-fryzury-upalne-dni/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here