Cena lakieru hybrydowego a jego jakość

0
1557

“Kup taniej, nie przepłacaj”, “50% tańsze, a 100% lepsze” – takie hasła reklamowe otaczają nas z każdej strony. Dotyczą niemal każdej branży, każdego typu produktów. Nie inaczej jest również w przypadku lakierów hybrydowych. Jeszcze do niedawna były one dostępne jedynie w hurtowniach kosmetycznych, najlepszych drogeriach oraz sklepach firmowych. Obecnie można je kupić niemal wszędzie – nawet w dyskontach. W dużych sklepach wielobranżowych ponadto na pierwszy plan wychodzi ich cena. Cena, która jest nieprawdopodobnie niska i powoduje, że kupowanie droższych lakierów hybrydowych wydaje się być zupełnie nierozsądne. “Skoro można mieć tak tanio”… Pytanie tylko – jaki wpływ ma cena lakieru hybrydowego na jego jakość? Czy rzeczywiście produkty różnych marek różnią się od siebie aż tak bardzo?

Co wpływa na cenę lakieru hybrydowego?

Jakie czynniki wpływają na cenę lakieru hybrydowego? Czy każdy lakier – niezależnie od swojej ceny – utrzyma się tak samo długo na paznokciach? Czy każdy będzie zawierał taki sam skład? A może lakiery różnią się od siebie tylko etykietą? Postanowiliśmy rozbić cenę lakierów hybrydowych na czynniki pierwsze i pokazać, jak ma się to do ich jakości.

Skład

Coraz bardziej “modne” jest analizowanie składów artykułów spożywczych. Niestety, wciąż zdecydowanie rzadziej przyglądamy się im w przypadku kosmetyków. A szkoda, bo można byłoby zobaczyć, że niektóre lakiery hybrydowe zawierają wiele substancji szkodliwych. Jakich? Chociażby formaldehyd, ftalan dibutylu (DBP) czy toluen. Zastąpienie tych “złych” składników innymi kosztuje. Czasami – dość dużo. Dlatego też lakiery hybrydowe, oznaczone jako “3-free”, mają prawo być droższe. W tym miejscu warto również dodać, że im “gorszy” skład, tym większe ryzyko uczulenia.

Zapach

Czy nie dziwi Cię to, że niektóre lakiery hybrydowe bardzo brzydko pachną, podczas gdy inne są bardzo neutralne/bezzapachowe? Na ogół to właśnie najtańsze kosmetyki posiadają ostry, drażniący zapach. Z czego to wynika? Jest to nierozerwalnie związane z poprzednim punktem, czyli ich składem.

Konsystencja

Droższe lakiery hybrydowe mają najczęściej gęstszą konsystencję. Wpływa to na zdecydowanie na komfort pracy z kosmetykiem oraz jego krycie. Im lepsze krycie, tym mniejsza liczba warstw jest niezbędna do uzyskania satysfakcjonującego efektu. Im mniejsza liczba warstw, tym szybciej wykonuje się stylizację paznokci. Im szybsza stylizacja paznokci… tak można byłoby wymieniać w nieskończoność. Podsumowując – konsystencja wpływa na jakość (i cenę) lakieru hybrydowego – to fakt i z nim nawet nie powinno się dyskutować.

Pędzelek

Pędzelek jest jednym z niedocenianych czynników, wpływających na jakość i, co za tym idzie, cenę lakieru hybrydowego. Niektóre są wąskie, inne szerokie. Posiadają różne kształty. Jakie są “najlepsze” i najbardziej komfortowe w aplikacji? Wszystko zależy już od indywidualnych preferencji. Najlepiej ocenić pędzelek na podstawie własnego komfortu użytkowania. Wtedy trwałość lakieru hybrydowego będzie największa. Skoro jesteśmy już przy tym aspekcie…

Trwałość kluczowym kryterium wyboru lakieru hybrydowego

Nie bez przyczyny trwałość zostawiliśmy na sam koniec czynników, wpływających na jakość (i cenę) lakieru hybrydowego. Są kosmetyki, które na paznokciach utrzymują się długie tygodnie w nienagannym stanie. Na rynku znajdują się jednak również takie, które bardzo szybko odpryskują lub – w skrajnym przypadku – odpadają. Wszystko zależy m.in. od konsystencji, składu, a nawet pędzelka. Postaw na szali dwa produkty… Jeden, nieco droższy, wyglądający na paznokciach dobrze przez kilka tygodni oraz drugi, tańszy, który już po kilku dniach wymaga poprawek. Który wybierzesz? Odpowiedź wydaje się być raczej oczywista…

Co wpływa na cenę lakieru hybrydowego, ale niekoniecznie na jego jakość?

Pamiętaj, że poza czynnikami, faktycznie wpływającymi zarówno na cenę, jak i jakość lakieru hybrydowego, występują jeszcze inne – mniej istotne. Należą do nich koszty marketingowe – związane z promocją produktów w mediach oraz tworzeniem do nich materiałów marketingowych. Z oczywistych względów o największych “graczach” w branży słyszy się najwięcej. Ogromne budżety na akcje promocyjne robią swoje i reklamowane produkty cieszą się na ogół dużą popularnością. Mniejszym firmom ciężko się “przebić” w gąszczu tylu znanych marek. Czym mogą wtedy konkurować? Z pewnością właśnie jakością! Mówi się, że wysoka jakość produktów zawsze – prędzej lub później – wpłynie na ich sprzedaż. Czy tak jest również w przypadku kosmetyków? Zastanów się nad tym sama…

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here