Buty robocze nie do zdarcia

0
1932
Buty robocze nie do zdarcia

Niezależnie od wykonywanego zawodu, buty robocze są jednym z najważniejszych elementów odzieży ochronnej. To one zapewniają odpowiednią przyczepność do podłoża, umożliwiając bezpieczne poruszanie się po niemal każdej powierzchni. Niezależnie od tego, czy pracujesz wewnątrz pomieszczeń, czy wychodzisz na zewnątrz, buty ochronne muszą być starannie dobierane. Pod jakimi względami? Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę, kiedy chcesz je kupić? O tym dowiesz się z naszego artykułu.

Buty robocze do chodzenia po nierównym terenie – pracując w trudnych warunkach terenowych, gdzie twoja praca wymaga chodzenia po nierównościach, konieczne jest używanie butów, które zapewniają skuteczne usztywnienie kostki. To konieczne, aby nie doszło do jej wykrzywienia podczas chodzenia po grząskim terenie lub poruszania się pod górkę lub w dół. Buty tego typu muszą zapewniać właściwe usztywnienie kostki oraz być wysoko sznurowane, co dodatkowo chroni wnętrze buta, przed dostaniem się wilgoci do niego.

Buty ochronne na śliskie powierzchnie – kolejną przeszkodą, z którą nasze stopy mają do czynienia na co dzień, są śliskie podłogi wewnątrz pomieszczeń. Mokre od częstego mycia lub pokryte cienkim filmem olejowym, mogą stwarzać poważne zagrożenie wywrócenia się. Jak tego uniknąć? Stosując buty robocze dalta plus. Posiadają one specjalnie zaprojektowany bieżnik, wykonany ze szczególnego rodzaju kauczuku i gumy, gwarantujący bardzo dobrą przyczepność do mokrych i śliskich powierzchni.

Należy pamiętać, że wyłącznie dobrej jakości obuwie ochronne stanowi najlepsze zabezpieczenie stóp. Czynniki ryzyka, pojawiające się na konkretnym stanowisku pracy, zawsze powinny determinować rodzaj butów, które będą w danym zakładzie pracy używane. Tylko to gwarantuje że praca będzie mogła być wykonywana bezpiecznie, bez stwarzania poważnego zagrożenia dla stóp i  palców. Polecamy kupować buty ochronne wyłącznie w wysokiej jakości, sprawdzonych miejscach, specjalizujących się w takiej sprzedaży. Nie tylko można tam uzyskać przystępne ceny, ale również pomoc przy wyborze dobrego obuwia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here