Zabiegi na redukcję tkanki tłuszczowej

0
1323

Tkanka tłuszczowa pełni w naszym organizmie bardzo ważną funkcję. To właśnie dzięki jej istnieniu, nasze ciało ma skąd pobierać energię w ciągu dnia, jest w stanie utrzymać temperaturę i sprawnie przeprowadzić proces metaboliczny. Niestety, z uwagi na jej skłonność do szybkiego rozrastania, a tym samym wpływu na kształt oraz wygląd naszej sylwetki, często kojarzona jest negatywnie i staje się powodem wielu kompleksów. Na szczęście są proste i skuteczne sposoby, w tym odpowiednie zabiegi, które sprawią, że redukcja tkanki tłuszczowej jest możliwa i szybka do osiągnięcia.

Tkanka tłuszczowa – skąd się bierze?

Przyjmuje się, że tkanka tłuszczowa powinna stanowić ok. 20-25% masy ciała u kobiet i 15-20% masy u mężczyzn. Jeśli normy te są przekroczone, wówczas możemy mówić o schorzeniu. Przyczyn odkładania się tłuszczu pod skórą może być sporo. Są to chociażby uwarunkowania biologiczne oraz genetyczne, które są niezależne od nas. Niestety, z natury to kobiety są bardziej narażone na przyrost masy tłuszczowej. Żeńska gospodarka hormonalna (a więc estrogeny) nieustannie pobudza syntezę tłuszczów, a hamuje ich rozkład, przyczynia się również do zaburzeń w mikrokrążeniu, zwiększając przepuszczalność naczyń oraz zmniejszając napięcie żył. To z kolei wpływa na elastyczność skóry, która poddaje się tkance tłuszczowej najczęściej w okolicy ud, bioder czy pośladków. W przypadku mężczyzn, tkanka tłuszczowa występuje zazwyczaj na klatki piersiowej, karku i brzuchu, ale pojawia się ona prędzej w wyniku złego sposobu odżywiania i braku ruchu, aniżeli z uwagi na sprawy genetyczne.

Jak już zostało wspomniane, także codzienny styl życia ma wpływ na wygląd naszego ciała. Niezrównoważone posiłki, zbyt duża liczba węglowodanów oraz tłuszczy, brak ruchu, zły sen, w dodatku w połączeniu z używkami (alkohol) – to będzie sprzyjało gromadzeniu się energii pod skórą, której nasz organizm nie „przepali” w ciągu dnia i będzie odkładać się w postaci tłuszczu.

Jak radzić sobie z tkanką tłuszczową?

Na rynku jest obecnie wiele skutecznych zabiegów, które pozwolą nam z sukcesem pozbyć się niechcianego tłuszczu. Jednym z najpopularniejszych sposobów jest liposukcja. W skrócie jest to proces polegający na odessaniu tłuszczu z problematycznych dla nas miejsc. Dzięki zabiegowi lekarz jest w stanie wymodelować sylwetkę i nadać jej pożądanego kształtu. Należy jednak pamiętać, że mimo wszystko jest to poważna operacja, dlatego też przed jej wykonaniem trzeba wykonać szereg koniecznych badań. Sam zabieg trwa od pół do nawet dwóch godzin. Powrót do pełnej sprawności zajmie około miesiąca – wówczas należy chodzić w specjalnej bieliźnie i kontrolować ciało pod opieką lekarską.

Dużo wygodniejszym rozwiązaniem może być skorzystanie ze specjalnego zabiegu Onda. To bezinwazyjny i komfortowy dla pacjenta sposób, polegający na usuwaniu tkanki tłuszczowej z konkretnych części ciała za pomocą specjalnych mikrofal. Urządzenie z doskonałą precyzją trafia w określone miejsce, sukcesywnie rozbijając tkankę tłuszczową. Jest to proces bezpieczny dla skóry, który nie powoduje jej przegrzania ani uszkodzenia. Onda w bardzo szybkim czasie pozwala nie tylko na wyszczuplenie talii, ale także umożliwia pozbycie się uporczywego cellulitu.

Dobrym sposobem na redukcję tkanki tłuszczowej może być również lipoliza. Jest to nieinwazyjny zabieg chirurgiczny, który nie wymaga podania narkozy, a jedynie znieczulenia miejscowego. Polega on na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny w konkretne miejsca, z których pacjent chce pozbyć się tłuszczu. Sam zabieg trwa około godziny, a dla zwiększenia efektywności działania, po zabiegu stosuje się odpowiedni masaż. Jest to najlepsze rozwiązanie w przypadku niewielkiego nadmiaru tkanki i może być stosowane na poprawę wyglądu pośladków, ud, brzucha czy pleców.

Powyższe sposoby z pewnością będą bardzo skuteczne w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Co więcej, konkretny zabieg możemy dobrać do własnych potrzeb i możliwości finansowych. Najważniejsze jest jednak, aby przeprowadzić go pod okiem specjalisty, poprzedzając stosowną konsultacją.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here