Sandomierz własnym samochodem

0
661
Sandomierz własnym samochodem

Przeciwnicy podróżowania własnym samochodem twierdzą, iż ceny paliwa każdy wyjazd mogą uczynić bardzo drogą zabawą Tymczasem podróżowanie autem nie tylko daje nam szersze spektrum możliwości na miejscu, ale także jest w stanie zminimalizować znacząco koszty pobytu, w tym opłaty z tytułu noclegów. W jaki sposób? Podpowiadamy!

Mobilność przede wszystkim

Wielu turystów na cel swych eskapad wybiera Sandomierz, który jest niezwykle urokliwym miastem oraz kolebką polskiej kultury. To tu bowiem znajduje się chociażby słynny Zamek Kazimierzowski, czyli siedziba dawnych królów i książąt. To jednak jedynie wierzchołek góry lodowej. Sandomierz ma wiele do zaoferowania, lecz by to wszystko zobaczyć i efektywnie spędzić czas w tym mieście potrzeba co najmniej kilku dni pobytu, a jak wiadomo zwykle to właśnie nocleg w Sandomierzu pochłania najwięcej funduszy.

Może być inaczej, jeśli umiejętnie wykorzystamy własny samochód. Przede wszystkim, zobaczymy zdecydowanie więcej w krótkim czasie, jeśli będziemy mobilni, zwłaszcza, że rozmaite atrakcje zlokalizowane są w różnych częściach miasta i okolic. Zdani na komunikację publiczną bylibyśmy mocno ograniczani. By zatem zobaczyć wszystko, co nas ciekawi musielibyśmy radykalnie wydłużyć pobyt, a to wiąże się z dodatkowymi opłatami z tytułu zakwaterowania. Autem dotrzemy wszędzie szybciej, więc nie będzie potrzeby przedłużania pobytu, a co za tym idzie windowania kosztów. Poza tym, przejazdy środkami komunikacji miejskiej w ostatecznym rozrachunku wcale nie wyniosą nas mniej niż zatankowanie baku, a niezależność w podróży jest bezcenna.

Tani nocleg w Sandomierzu – jak wpływa na to własny samochód?

Samochód daje możliwość przebierania w ofertach. Możemy np. każdą noc spędzić w innym miejscu. Jeżeli nie do końca odpowiadała nam cena zakwaterowania w danym hotelu, a następnego dnia natrafiliśmy na korzystniejszą ofertę, możemy łatwo spakować manatki i przenieść się tam, gdzie jest dostępny tani nocleg.

Nawet, jeśli niektóre ośrodki zastrzegają sobie, iż nie przyjmują turystów na jedną noc, bo jest to dla nich nieopłacalne, to żaden problem. Na jedną noc spokojnie ulokujemy się na polu namiotowym, które zasadniczo jest i tak tańsze od hotelu. Nie trzeba mieć namiotu, przyczepy kempingowej ani nawet śpiworów, wystarczy duży samochód, koc i ulubiony jasiek. Jeśli dodatkowo mamy samochód typu kombi, to nawet spanie w bagażniku można porównać do najbardziej komfortowego hotelowego łoża.

W jaki sposób dzięki samochodowi zwrócą nam się koszty pobytu?

Możemy przynajmniej częściowo powetować sobie koszty noclegu w Sandomierzu, wykorzystując do tego własne auto i sprytne sposoby na oszczędzanie. Najprostszym jest zaproszenie znajomych na wspólny wyjazd. W ten sposób zapewnimy sobie miłe towarzystwo oraz zwrot połowy kosztów z tytułu benzyny lub gazu.

Można również zarejestrować się na portalu BlaBla Car i wolne miejsca w samochodzie wynająć osobom podróżującym w tym samym kierunku. Sprawdza się to świetnie, zwłaszcza, gdy podróżujemy samotnie lub we dwoje i mamy sporo wolnego miejsca w aucie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here