Praca na magazynie

0
1484
Praca na magazynie

Praca na magazynie zalicza się do obowiązków zawodowych z zakresu tych fizycznych. Nie ma więc wątpliwości, że magazynierem mogą zostać jedynie osoby w pełni sprawne, cieszące się należytym stanem zdrowia oraz silni. To zresztą dlatego na magazynach różnego rodzaju pracują przeważnie mężczyźni.

Łatwa praca bez doświadczenia – mit

W Polsce nadal aktualny jest stereotyp, zgodnie z którym magazynier to osoba niewykształcona albo z wykształceniem minimalnym, której zadaniem jest wykonywanie prostych prac siłowych. Uznaje się, że w magazynie może pracować dosłownie każdy, bo przecież wystarczy zlecić zadanie fizyczne, najczęściej związane z przenoszeniem towaru na hali, by zatrudniony wykonał je w sposób odpowiedni. To jednak nieprawda. Okazuje się, że magazynier to dzisiaj pracownik z odpowiednimi kwalifikacjami. To osoba, która musi posiadać nie tylko doświadczenie, ale też niezbędne uprawnienia. Pamiętajmy, że w magazynie obecne są wózki widłowe, wózki masztowe, paletowe, elektryczne, które nie mogą być obsługiwane przez pracownika bez konkretnych kompetencji.

Co ważne, to właśnie podczas pracy fizycznej dochodzi do największej liczby wypadków w miejscu zatrudnienia. Wszystko dlatego, że zadania realizowane na wspomnianych wózkach nie zawsze są bezpieczne, a już na pewno stwarzają zagrożenie, jeśli taki sprzęt obsługiwany jest bez osobę do tego nieprzygotowaną. Dokładnie ta sama sytuacja dotyczy pracy na wysokościach, która także jest typowa w dużych halach magazynowych. By móc taką wykonywać, pracownik musi posiadać konieczne uprawnienia.

Nie można więc mówić, że praca na magazynie jest prosta i dostępna dla wszystkich. Coraz częściej zatrudniony personel to wykwalifikowana kadra specjalistów, dzięki którym magazyn może funkcjonować sprawnie, dokładnie tak samo, jak obsługa wszelakich sprzętów, takich jak wózki. Koła, silniki, sterowniki – to komponenty, których obsługa wcale nie jest taka prosta.

Dobre zarobki na magazynie – fakt

Niektórzy twierdzą, że magazynier nie ma szansy na osobisty rozwój, jego praca jest żmudna i mało ambitna, do tego takie zatrudnienie nie pozwala generować wysokich zarobków. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że wraz z rosnącym dostępem do urządzeń stworzonych zgodnie z nowoczesną technologią, pracownicy magazynów muszą ukończyć rozmaite kursy i szkolenia, by zdobyć konieczne uprawnienia, dzięki którym taki sprzęt mogą wykorzystywać. Te z kolei funduje przeważnie pracodawca.

Warto też wiedzieć, że praca magazyniera jest ceniona, a personel zatrudniony w takim miejscu nie zarabia mało. Wszystko dlatego, że posiada specjalistyczne kwalifikacje, których potwierdzeniem są profesjonalne certyfikaty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here