Makijaż permanentny – co warto o nim wiedzieć?

0
1146
Makijaż permanentny

Makijaż permanentny jest zabiegiem wykonywanym w wielu gabinetach kosmetycznych. Dzięki temu stał się on łatwo dostępny. Korzysta z niego wiele kobiet, które chcą zatuszować swe niedoskonałości lub stawiają na oszczędność czasu.

Makijaż permanentny – wykonanie

Makijaż permanentny wykonuje się w profesjonalnym salonie kosmetycznym. To bardzo ważne by zabieg przeprowadzany był przez specjalistę. Wówczas istnieje niewielkie ryzyko, że pojawią się powikłania lub efekt będzie daleki od oczekiwanego. Sam zabieg polega na wprowadzaniu pod skórę barwnika. Dokonuje się tego przy pomocy igły lub ostrzy. Wszystko zależy od tego jaką metodą dysponuje dany salon. Makijaż permanentny nakłada się zazwyczaj na obszary oczu, brwi i ust. Dzięki niemu stają się one bardziej wyraźne. Są także odpowiednio wyregulowane.  Wiele osób zastanawiając się nad tym zabiegiem dowiaduje się czy jest on bolesny. Niestety nie ma na to jednej odpowiedzi. Wszystko zależy bowiem od progu bólu danej osoby. Trzeba pamiętać, że barwnik wprowadzany jest igłą. Można więc odczuwać pewien dyskomfort.

Makijaż permanentny – pielęgnacja

Po wykonaniu zabiegu należy dostosować się do zaleceń przekazanych przez kosmetyczkę. Doświadczone osoby np. z https://nowacka.com.pl/nasze-zabiegi/make-up-trwaly-i-super-trwaly radzą by przez okres dwóch tygodni nie narażać się na działanie silnych promieni słonecznych. Unikać należy także basenu, sauny i specjalistycznych zabiegów na twarz. Bardzo ważne jest nawilżanie, ale należy pamiętać że nie jest to samo co natłuszczanie. Dobrze wykonany makijaż permanentny utrzymuje się od roku do nawet pięciu lat. Wszystko zależy od tego czy klientka zastosowała się do zasad pielęgnacji, a także od tego jaka technika została wybrana do nałożenia tego trwałego make up. W tym czasie makijaż powoli zanika. Jednak klientka zawsze ma wybór. Może pozwolić mu zniknąć całkowicie lub zacząć go uzupełniać. Warto zaznaczyć, że najmniej trwały ze wszystkich jest makijaż permanentny brwi. Najdłużej zaś utrzymują się kreski przy linii rzęs.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here